HaberlerListelerSağlık

Faydasını Öğrenince Vazgeçemeyeceksiniz, Sadece Zayıflatmıyor…


Limonun C vitamini, kalsiyum, potasyum, pektin ve lif bakımından son derece zengin bir yiyecek olması yanında antibakteriyel özelliğide bağışıklık sisteminizi korur ve birçok enfeksiyon hastalıklarından uzaklaştırır. Suya limon sıktığınızda su antiseptik özellik kazanır, bu karışımı 30 gün boyunca tükettiğinizde ise oluşacak 5 güzel aktivite ise şu şekildedir;

1- Harika Bir Ayılma İçeceği

Güne sıcak limonlu su içerek başlamak, kabızlık ve ishal gibi sorunları gidereceği gibi, sindirim sistemini de iyileştirir, bunun için sabahları aç karnına limonlu su içmeniz yeterli olacaktır.

İlgili Makaleler

2- Hastalıklara karşı koruyucudur

Bağışıklık sistemini destekler ve özellikle enfeksiyon ve hastalıklara neden olan patojenik bakterilerin büyümesini ve çoğalmasını önleyerek vücudunuzu korur.

3- Ağrı ve iltihabı azaltır

Yine iltihap savar olan limon aynı zamanda ürik asidi erittiği için eklemlerde ve dizlerde iltihap sonucu oluşan ağrıyı azaltır. Tabi ki düzenli kullanım şart. 


4- Mideyi ve karaciğeri rahatlatır

Karaciğerdeki kalsiyum ve oksijen seviyelerini dengeler ve karaciğeri kuvvetlendirir. Mide yanması gibi durumlar için ise bir bardak limon suyu almak rahatlama sağlayabilir. Ayrıca düzenli olarak tüketildiğinde mide asidini dengeler.

5-Zayıflamaya yardımcı olur

Pektin lifi içeriği ile limon, kilo vermeye yardımcı ve yağ yakıcı özelliği ile bilinir. Aynı zamanda tokluk hissi verir. Sabahları aç karnına kahvaltıdan 15 dakika önce içeceğiniz sıcak limonlu su diyetinize destek olacaktır.

İlginiz Çekebilir
pomeranian boo fiyatları

Ömer Gül

Kocaeli Üniversitesi Halkla ilişkiler bölümünden mezunum. Türkiye genelinde yaşanan olayları takip ederim, aynı zamanda teknolojik gelişmeler ve magazin dünyasıyla ilgili konularda yazmayı da seviyorum. Tarafıma Ogul@gmail.com mail adresimden ulaşabilirsiniz.

Sizin düşünceniz nedir?

Başa dön tuşu