Ekonomi ve Finans

İflas Edebileceğinizin 7 İşareti

Zenginler de parasız kalabilir. İflas etmemek için bunları yapmayın!

Hayatta atacağımız adımlar çok önemlidir.Her insan güzel bir yaşam ister. Yeri gelir risk alırız, yeri gelir sıradan yaşarız hayatı. Her zaman sorumluluk sahibi olmamız,dikkatli harcamalar yapmamız, iş hayatımızda çok riskli kararlardan uzak durmamız ve kararlarımızı iyi düşünmemiz söylenir. Mali sıkıntılar da insanlar içindir ve herkesin başına gelebilir hatta iflasta.Bir arkadaşımızın başına geldiğinde onu teselli etmeye çalışırız fakat kendi başımıza gelmeden bilemeyiz nasıl bir ruh halinde olunacağını. Aşağıda 7 işaret var mali sıkıntıların ve iflasın geldiğini gösteren. Lütfen dikkatli inceleyelim ve ayağımızı yorganımıza göre uzatalım.

1. Maddi Yönden Başka İnsanlara Bağımlı Olmak

Maddi Yönden Başka İnsanlara Bağımlı Olmak

Sizin para kazanmanız başkalarının elindeyse eğer her an kriz gelip sizi bulabilir. Patronun sıkıntıya düşmesi ilk sizi etkiler.

2. Haddinden Fazla Kredi Kartı

Haddinden Fazla Kredi Kartı

İş sahibi olmaya bile gerek yok artık. Kredi kartı herkesin cebinde onu anlıyoruz fakat neden her bankadan kart alıyorsunuz ki? Bu durumdaysanız dikkatli kullanmalısınız yoksa iflas yakındır.

3. Borçla Borç Kapatmak

Borçla Borç Kapatmak

Günümüzde borcunu borçla kapatan insan sayısı giderek artıyor. İyi bilinmelidir ki taşıma suyla değirmen dönmez. Şapkayı öne alıp düşünmenin vaktidir.

4. Kumar

kumar oynamak

Kumar oynayan insan hergün kazanabilir fakat herşeyini kaybetmesi için sadece 1 kere kaybetmesi yeterli olabilir. Siz siz olun küçük çaplı da olsa kumara bulaşmayın, canınız yanabilir.
[irp]

5. Aşırı Lükse Kaçmak

Aşırı Lüks yaşam

Herşeyin iyisini isteyebilirsiniz ama bütçenizin üzerinde ev, araba hatta yat,jet gibi ultra lüks ürünler alıyorsanız iflas edebileceğinizin işareti olarak algılanıyor haberiniz olsun.

6. Aylık Kazancınızdan Daha Fazla Harcamak

Aylık Kazancınızdan Daha Fazla Harcamak

Bazen olabilir fakat sürekli kazandığınız paradan daha fazla para harcıyorsanız bir yerde tıkanırsınız. En iyisi cebinizden yemektir, geleceğinizden yemektense. Para,ağaçta yetişmiyor.

7. Tembellik

tembellik

Eğer ki tembelseniz zaten risk altındasınızdır. Ailenizden kalan parayı yiyor olabilirsiniz ama hazıra dağ dayanmaz.

Son söz olarak ”Alçaktan düşen samana, yüksekten düşen betona düşer” unutmayın. Durumum iyi bana birşey olmaz demeyin, yukardakinin düşüşü daha sert olur. Saygılarımla…

pomeranian boo fiyatları

Murat Dere

Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi İktisat Bölümünü bitirdikten sonra çeşitli alanlarda çalıştıktan sonra kendimi ekonomi ve siyaset konusunda geliştirdim. Bu konularda severek ve tarafsız olarak okuyuculara haberler paylaşmaya çalışıyorum. Tarafıma ulaşmak isterseniz Mdere@lafmacun.net mail adresine iletilerinizi yollayabilirsiniz.

Sizin düşünceniz nedir?

Başa dön tuşu