İlginç BilgilerListeler

Her Mangalcının Kesinlikle Bilmesi Gereken En Önemli Pişirme Sırrı

Yazın gelmesiyle birlikte artık ailelerimizle veya arkadaşlarımızla piknik alanları doldurarak mangal yapmaya başladık. Mangal yapmak görüntü olarak ateşi yak, kömürler köz olsun ve daha sonra üzerine ızgarasını koyup yiyecekleri pişirmeye başla gibi basit ve pratik gözükse de aslında bu işinde püf noktaları ve sırları bulunuyor.

Mangal yaparken yiyecekleri pişiren kişinin en büyük sorunu diyebileceğimiz şey tabi ki pişen yiyeceklerin mangal üzerinde ızgaraya yapışmasıdır. Bu yapışan yiyecekleri çıkartmak hem zahmetli olur hemde bazen yiyeceklerin yanmasına sebep vermektedir. 

Aslında bu rahatsızlıktan kurtulmak oldukça basit. İşte mangal yapmanın püf noktalarından birisi pişirmeye başlamadan önce ortadan kesilmiş bir patatesin mangal ızgarasına sürülmesidir. Bu işlem sırasında patateste bulunan nişasta sürüldüğü yere geçer ve bu nişasta sayesinde yiyeceklerin yapışması engellenir. 

Diğer bir basit püf nokta ise pişirmeye başlamadan önce ızgaranın yeterince kızgınlaştığından emin olmalısınız. Kızgınlaşan ızgarada yiyeceklerin yapışması daha güç olur.

Mangal yakmanın püf noktaları

pomeranian boo fiyatları

Murat Dere

Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi İktisat Bölümünü bitirdikten sonra çeşitli alanlarda çalıştıktan sonra kendimi ekonomi ve siyaset konusunda geliştirdim. Bu konularda severek ve tarafsız olarak okuyuculara haberler paylaşmaya çalışıyorum. Tarafıma ulaşmak isterseniz Mdere@lafmacun.net mail adresine iletilerinizi yollayabilirsiniz.

Sizin düşünceniz nedir?

Başa dön tuşu