Hayvanlar AlemiListeler

Hayvanlara Şık Aksesuar Olarak Çin’de Satılan Pet Malzemeleri Zararları

Ekonomisini dik bir atlama oldu, fazla mesai giderek son kez net bir düşüş yapmadan yükseliyor. Elbette kökleri yaşamış ve de çift dipli ekonomisi olma yakınından kayması olmadan anlaşılabilir bir dönüş yaptı. Bu fast food restoranlar, profesyonel spor son spor arabalar ve yüksek olarak birkaç işyerleri Çin’in toplumda özürlülük haline geliyor.

Ama sonra Çin yatırım olan küçük ve kuşkusuz daha korkutucu bir iş. Örneğin artık insanlar “iyi şanslar” adlı anahtarlıklar plastik torba içinde mühürlü olarak canlı hayvan satan pratiği olmasıdır.

Yaklaşık 1.50 dolarınız varsa kendiniz de alabilirsiniz Satıcılargenellikle büyük şehirlerdeki tren ve metro istasyonlarının dışında satıyorlar.

anahtar zincirleri balık ya da genç Çin yumuşak kabuklu kaplumbağalar içerebilir.

Bu iyi şans anahtarlığı, muhtemelen, kristalize oksijen ve hayvanları canlı tutacak kadar besleyici madde içeriyor.

Bil bakalım oraya hangi hayvanlar koydu Anahtar zincirler balık veya genç Çin yumuşak kabuğu kaplumbağalarını içerebilir.

Bil bakalım oraya hangi hayvanlar koydu Anahtar zincirler balık veya genç Çin yumuşak kabuğu kaplumbağalarını içerebilir.

Beklediğiniz gibi, Çin’deki hayvan hakları grupları, bu canlı hayvanların anahtar zincirlerini kınadılar ve “zalimane” ve “insanlık dışı” olarak tanımladılar. Peki, tanımların eyleme girmeden neler yapabileceğini düşünüyorum .yine de herhangi bir şeyi değiştirdi mi?

Hayır henüz bir etki yaratmadı. Evet, şok edici bir şekilde, Çin’de anahtar zincirlerin satışını hiçbir şekilde durdurmadı. Özellikle onları şık bir aksesuar olarak gören genç insanlar için popülerdirler.

Ah! Zavallı küçük hayvanlar aniden ölümle yüz yüze boğulmaktan ölecekler ne acı!

Her ne kadar başkalarının kültürünü kınlamadan önce kendi kültürünüze iyi bir göz atmamız gerekse de, birinin bu uygulamanın hayvan zulümünden bahsetmesi belki de bir azımsamadır. Hayvanlar Çin’de diğer ülkeler kadar kötü muamele görebilir. Elbette, inek, domuz ve hatta tavukların boğazları kesik ve ölüm kanamış olduğu için aslında hiçbir fark yoktur; aslında onlar için çok yavaş ve acı vericidir. Bu gerçekleşen şeylerden sadece bir tanesidir. Bununla birlikte, bu belirli davadaki en büyük üzücü şey, Çin’in makul veya anlamlı bir hayvan zulüm yasaları koymadığı sürece, bu uygulamanın kontrol edilmemesi durumunda geleceğe devam etmesi muhtemeldir. Fakat bunu yapacaklar mı? Hiç kimse bana ne diyeceğimi söyleyemez.

pomeranian boo fiyatları

Yusuf Ömer TÜRK

Ege Üniversitesi Bilgisayara Mühendisliği bölümünden mezun olduktan sonra yazılım geliştirme ve akıllı telefon teknolojilerini yakından takip etmeye başladım. Yeni çıkan veya çıkacak bir çok teknolojik yeniliği dünya ile aynı zamanda sizlere aktarmaya çalışıyorum. Mail adresim: yoturk@gmail.com

Sizin düşünceniz nedir?

Başa dön tuşu