EDİTÖR BAŞVURU
Hayvanlar Alemiİlginç BilgilerListeler

Dünyanın En Zehirli 5 Yılanı

Yılanlar bir çok kişinin korkulu rüyası olmaya devam ediyor. Hatta televizyon karşısında otururken televizyonda gördüğü yılandan bile korkan insanlarda yok değil. Tabi ülkemiz bu yönde biraz şanslı, zira ülkemizdeki yılanların çok büyük kısmı zehirli değil yani aslında zararsız bile diyebiliriz.Fakat zehirli veya ölümcül hayvan dediğimizde ilk akla gelen ülke olan Avustralya’da yaşayanlar bizim gibi düşünmeyebilir. Çünkü en zehirli yılanların da bir kısmı orada yaşıyor.

İşte karşımıza çıkmasın diye dua etmemiz gereken en tehlikeli 5 yılan türü;

5. Kaplan Yılanı

Kaplan Yılanı

Avustralya’nın güney bölgelerinde ve Tanzanya’da görülebilen bu yılan, dünyanın en zehirli beşinci yılanı olarak biliniyor. Geçmişte zehirli ısırığından sadece 30 dakika sonra yüzlerce Avustralyalının ölümüne neden olmuş.

4. Kara Mamba

Kara Mamba

Ortalama boyu 2,5 metre olan bu canlının ismi size tanıdık gelebilir. Kara Mamba ünlü basketbolcu Kobe Bryant’ın da lakabı olur.

3. Bundagarus Candidus

Bundagarus Candidus

Kendisinin Türkçe’ye çevrilmiş bir adı veya detaylı bilgisi maalesef yok. Ancak çok nadir olarak Avustralya’da bulunan Bundagarus Candidus’da en tehlikeli yılanlar listesinde yer alıyor.

2. Doğu Kahverengi Yılanı (Taipan)

Doğu Kahverengi Yılanı (Taipan)

Dünya tarihindeki en kanlı yılanlardan biri olarak biliniyor. Avustralya’nın doğu kıyılarında kendisine rastlamak mümkün.

1. Hydrophis Belcheri

Hydrophis Belcheri

Denizlerde yaşayan bu yılanın bugüne kadar kayıtlara geçen 1000’den fazla cinayeti bulunuyor. Zehrini yiyen insanlar ağır ve acı bir ölüme mahkum kalıyorlar.

Originally posted 2021-11-19 09:50:16.

İlginiz Çekebilir

Serap Yılmaz

Magazin ve ünlüleri yakından takip eden yazar, Türkiye ve dünya gündeminde yaşanan magazinsel olayları okuyuculara aktarıyor.

Bir Yorum

  1. Aslında Türkiye’deki karayılanlara kara kız derler sokmaz çünkü zehri yok derler. Ama döverek öldürür diye bir tabir vardır. Hatta karayılana kimse dokunmaz daha çok boz yılanlar sevilmez.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu