Faydalı BilgilerListeler

Peygamber Devesi

Peygamber Devesinin Özellikleri Nelerdir?

Peygamber Devesinin Özellikleri Nelerdir?

·        Genellikle tropik bölgelerde ve sıcak  iklimlerde yaşaması ile bilinen Peygamber Devesi, farklı birçok iklim koşulunda da hayatını sürdürmektedir.

·        Diğer hayvan çeşitlerine baktığımızda dişilerin daha kuvvetli olduğunu görürken, Peygamber Devesinde erkek cinsler daha güçlüdür.

·        Peygamber Devesinin bir diğer özelliği de, son derece yavaş hareket eden bir hayvan olmasıdır.

·        Etçil beslenen bu böcekler, genel olarak diğer böcekleri yiyerek beslenmektedir. Küçük farelerden beslenebildiği gibi, sinek kuşu gibi hayvanları yedikleri de bilinmektedir.

·        Genellikle boyları 5 ile 15 santim arasında değişmektedir.

·        Üçgen kafa yapısına sahip olan Peygamber Devesinin kafasının iki yanında, petek göz bulunur.

·        Peygamber Devesinin belki de en az bilinen özelliklerinden birisi de, bu kalemunlar gibi bulunduğu ortamın rengine görerenk değiştirmektedir. Bu özelliğinin yanı sıra, kendisini üzerinde bulunduğu bitki ya da kayanın görünümüne benzete bilmektedir. 

Peygamber Devesi Nasıl Çoğalır?

Peygamber Devesi Nasıl Çoğalır?

Erkek böceğin dişi böcek ile çiftleşmesi sırasında bıraktığı yumurtala , yaklaşık olarak 150 ile 200 kapsül arasında olmaktadır. Yani çiftleşmede yaklaşık olarak, 200 yumurta dişi böceğin rahmine bırakılır.  Çiftleşme sırasında genelde dişi böcek erkek böceği yer. Fakat bu sırada bile çiftleşme devam etmektedir.

Neden Peygamber Devesi Denilmektedir?

Neden Peygamber Devesi Denilmektedir?

Bu böcek türlerine Peygamber Devesi denilmesinin en önemli nedeni, böceğin avlanırken ön ayaklarını havaya kaldırarak dua ediyormuş gibi bir şekil almasından ve aynı zamanda bir deveye benzemesinden kaynaklanmaktadır. 

pomeranian boo fiyatları

Murat Dere

Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi İktisat Bölümünü bitirdikten sonra çeşitli alanlarda çalıştıktan sonra kendimi ekonomi ve siyaset konusunda geliştirdim. Bu konularda severek ve tarafsız olarak okuyuculara haberler paylaşmaya çalışıyorum. Tarafıma ulaşmak isterseniz Mdere@lafmacun.net mail adresine iletilerinizi yollayabilirsiniz.

Sizin düşünceniz nedir?

Başa dön tuşu