TeknolojiEğitim

Fransa’da Metaverse Akademisi Açılıyor!

Meta bu kez, Fransa’da Metaverse Akademisi açacağını söyledi.

istanbul temizlik şirketi

Fransız Firması ile Birlikte Müjdeyi Verdiler!

Metaverse’ün çıkmasından bir süre sonra Facebook, ismini Meta olarak değiştirmişti. Oldukça önem verdiği metaversenin yaygınlaşması için çalışmalarını sürdürmeye devam ediyor. Meta, Facebook’un bir üst kuruluşu ve de metaverse deyince aklımıza gelen ilk şirket. Meta bu kez, Fransa’da Metaverse Akademisi açacağını söyledi. Meta ve Meta ile çalışan Fransız dijital eğitim firması Simplon, yeni akademik yıl için Fransa’da bir “metaverse akademisi” kuracağını duyurdu. Metaverse akademisi, sevenlerine Paris, Lyon, Marsilya ve Nice gibi şehirlerde, her yıl şehir başına 20 öğrenciye eğitim verecekleri bilgisini verdi.

100 Öğrenci Ücretsiz Olarak Eğitilecek!

Meta ile çalışan Fransız firması Simplon‘un kurucu ortağı ve patronu Frederic Bardea use, Fransa’da Metaverse Akademisi nin açılmasıyla ilgili; burada gerçekleşecek eğitimin yüz yüze olacağını ve ek olarak 3 boyutlu dünyaya ve sanal evrenlerdeki etkileşimlere odaklanan projeler etrafında döneceğini söyledi. Ayrıca Meta‘nın güney Avrupa’dan sorumlu başkan yardımcısı Laurent Solly metaverse eğitimiyle ilgili yaptığı açıklamada, müjdeyi de verdi. Akademinin ilk yılındaki hedefinin uzman teknoloji geliştiricileri, destek ve yardım teknisyenleri olmak üzere yaklaşık 100 öğrenciyi ücretsiz olarak eğitmek olacağını da söyledi. Laurent Solly, çeşitliliğe özellikle dikkat edileceğini söyleyerek; ilk grubun yüzde 30’unun kadın olacağının da altını çizdi.

Metaverse Sektörü Kısa Vadecileri Üzebilir

Metaverse, giyim sektöründen gıda sektörü devlerine kadar ulaşmış durumda. Bu sektör gün geçtikçe hız kesmeden genişlemeye devam ediyor. Metaverse, yapılan yatırımlar ve desteklerle son dönemde oldukça önemli bir noktaya yükseldi. Oldukça büyük bir büyüme kat eden metaverse sektörü, artan bu popülarite ile birlikte büyümeye de devam edecek gibi görünüyor. Fransa’da Metaverse Akademisi nin açılacak olmasını da örnek olarak gösterebiliriz. Ancak Meta’nın CEO’Su Mark Zuckerberg, bu sektörden kısa sürede kazanç sağlamayı düşünenleri üzecek bir açıklamada bulunmuştu. Yakın zamanda metaverse’ün oldukça yeni bir sektör olduğunu ve kısa vadede kazanç getirmeyeceğini, uzun vadede çok etkili bir sektör olduğunu söylemişti.

 

Daha fazla Teknoloji haberleri için tıklayarak sitemizi ziyaret etmeyi unutmayın!

İlginiz Çekebilir

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu