EDİTÖR BAŞVURU
TeknolojiFaydalı Bilgiler

En iyi oyuncu ekipmanları hangileridir?

Oyun oynamayı sevenler ve espora bir yerinden başlamak isteyenler için en iyi oyuncu ekipmanlarını sıraladık.

Artık büyük küçük hemen herkes bilgisayarlar ile oyun oynuyor diyebiliriz. Bilgisayar olmasa da telefonla oynadıkları kesin. Fakat artık oyuncuların konforu ve daha iyi performans sergileyebilmesi için en iyi oyuncu ekipmanları üretmeye çalışıyorlar.

Bu ekipmanlara ulaşmak artık eskisinden daha kolay, zira bir çok firma üretim yaptığı için fiyatlar daha makul olmaya başladı. Bu içeriğimizde sizlere en uygun fiyatlara ulaşabileceğiniz en iyi oyuncu ekipmanlarını sıraladık. Umarım hoşunuza gider.

Şimdi bilgisayarı yazmaya gerek yok zira onu ekipmandan saymıyorum ve sanırım uygun fiyatlı bir oyuncu bilgisayarı bulmak artık çok zor. Malum ekran kartlarının fiyatlarının geldiği durumdan dolayı fiyatlar uçtu gitti. Yakın zamanda ekran kartlarında yapılan kripto para kazım kısıtlamalarıyla fiyatlar düşüşe geçecektir.

En iyi oyuncu ekipmanları

Listemizde yer alan ekipmanlar fiyat / performans ürünleridir. Yani uçuk fiyatı olan ama çok iyi olan oyuncu ekipmanları içeriğimize yer almayacaktır.

En iyi oyuncu monitörü

Oyun oynuyorsanız öncelikle iyi bir monitöre ihtiyacınız olacak, ekran seçiminde dikkat edilmesi gereken detaylardan birisi ekranın kaç hz olduğu. Oyundaki akıcılığı etkileyeceği için 144 Hz ekran işinizi görüp, uzun süre kullanım sağlayacaktır. Ayrıca bir diğer dikkat edilmesi gereken değer ise gecikme süresi. Bu süre kesinlikle 1 ms olmalıdır.

Burada MSI Optix G271 27″ 1ms Full HD Freesync IPS Oyuncu Monitörü, 1.599 TL fiyatıyla tam size göre.

En iyi oyuncu monitörü

En iyi oyuncu klavyesi

Klavyenin ne önemi var dediğiniz duyar gibiyim ama özellikle online oynanan multiplayer oyunlarda klavyenin gecikme hızı ve oyunda çok fazla tuşlara basıldığı için klavyenin sağlamlığı önem arz etmeye başladı. Oyuncu klavyesi alacaksak kesinlikle mekanik klavye olmalı. Mekanik klavyelerde tuşlara basıldığında gecikme süresi oldukça kısadır.

Önereceğimiz hem bilindik bir marka, hem de uygun fiyatı olan Philips Momentum SPK8403/62 RGB Mekanik Oyuncu Klavyesi sadece 279 TL. Aslında daha ucuz modellerde var ama pek içime sinmedi açıkçası. Yine de bakmak isterseniz Turbox TR-K5 mekanik klavye sadece 108 TL ye satılmakta.

En iyi oyuncu klavyesi

En iyi oyuncu mouse

Yukarıda klavyenin öneminden bahsetmiştik ama emin olun mouse klavyeden çok daha önemli. Bir kere gecikmesi, tepkimesi önemli tamam ama hem fonksiyonel hem de sağlam bir mouse lazım ki rahat oyun oynayabilelim.
Mouse üzerinde yer alan fonksiyon tuşlarının sayısı ve buralara atanan kısa yollar oyunlarda çok işinize yarayacaktır. Az araştırma yaparsanız en iyi oyuncu faresi üreten firmanın Logitech olduğunu zaten görürsünüz ama onun fiyatları biraz yüksek. Logitech Hyperion Fury G402 modelini almak isterseniz 393 TL fiyatı var. Uygun fiyatlı olsun isterseniz de Rampage Greedy SMX-G72 RGB Makrolu Oyuncu Mouse sadece 117 TL ve işinizi fazlasıyla görecektir.
En iyi oyuncu mouse

En iyi oyuncu kulaklığı

İster tek başınıza oynayın isterseniz online arkadaşlarınızla oynayın oyun içerisinde ki sesleri zamanında ve düzgün duymak önemli. Kulaklıkların bazıları sesleri gecikmeli olarak iletir. Özellikle kablosuz kulaklıklarda yaşanan bu sorun oyun içerisinde düşmanın varlığını bize geç bildirir.

Oyuncu kulaklığı olarak adlandırdığımız kulaklıklar öncelikle kablolu olması daha sağlıklı olacaktır. Kablosuz olan ve gecikme süresi çok kısa olan kulaklıklar var fakat fiyatları çok yüksek olduğu için biz kablolu kulaklıkla yola devam edeceğiz.  Kulaklığımız 5.1 veya 7.1 özelliğine sahip olmalı, bu sayede düşmanların ne taraftan yaklaştığını da rahatlıkla anlayabiliriz.

Size önerebileceğim en iyi oyuncu kulaklığı, Logitech G432 7.1 981-000770 Mikrofonlu Oyuncu Kulaklığıdır. Fiyat 596 TL ama hakkını veriyor. Ucuz yollu olsun isterseniz yine Rampage markasının Rampage Miracle X2 PLUS RGB 7.1 Mikrofonlu Oyuncu Kulaklığı işinizi görecektir. Hem de sadece 170 TL fiyatı var.

En iyi oyuncu kulaklığı

En iyi oyuncu koltuğu

Hiç uçup kaçmaya gerek yok, benimde uzun zamandır kullandığım Rampage oyuncu koltukları fiyat ve performans açısından çok iyi. Özellikle ara ara ŞOK marketlere piyasadan %25 – %30 indirimli olarak geliyor, oralarda yakalarsanız kesin alın.

Tamamen geriye yatabilen koltuğun kollukları, yukarı aşağı, sağ sol ve öne arkaya hareket edebiliyor. Kullanılan kumaş terletmiyor, arkası yüksek ve koltuk yüksekliği ile tam bir oyuncu koltuğu olduğunu söyleyebilirim. Rampage KL-R88 3D Ayarlı Kırmızı/Siyah Gaming Oyuncu Koltuğu bütün özellikleri bünyesinde barındırıyor. Fiyatı 1.349 TL ama hakkını veriyor.

Başka markaların daha pahalı ürünleri var ama dediğim gibi bence çok fazla para ödemeye gerek yok. Rampage müşteri hizmetleri de oldukça kaliteli hizmet veriyor.

En iyi oyuncu koltuğu

Sizin de aklınıza takılan sorular veya oyuncu ekipmanı önerileri olursa yorumlara yazmaktan çekinmeyin. Elimden geldiğince yardımcı olmaya çalışırım.

İlginiz Çekebilir

Ömer Gül

Kocaeli Üniversitesi Halkla ilişkiler bölümünden mezunum. Türkiye genelinde yaşanan olayları takip ederim, aynı zamanda teknolojik gelişmeler ve magazin dünyasıyla ilgili konularda yazmayı da seviyorum. Tarafıma [email protected] mail adresimden ulaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu