Yaşam - insan

En Çok Nefret Edilen 10 Şey

istanbul temizlik şirketi

10) Bunamak

bunama

Bunamak şüphesiz çok acı bir gerçek. Aileni ve çevrendekileri tanıyamamak hatta ve hatta yemek yemeyi unutmak bile bunamanın sonuçlarından biri. Hayatın son dönemini asabi, mutsuz ve unutkan geçirmek en çok nefret edilen 10 şey listemizin 10. sırasında.

9) İşsizlik

işsizlik

Yaşadığımız dönemin ve yaşadığımız ülkenin en büyük sorunlarından biridir işsizlik. Ekmek aslanın miğdesindeyken özellikle yıllarca okul okuduktan sonra üstüne işsiz kalmak daha da büyük bir problem. Ülkemizde güncel işsizlik oranı %10,9’dur bu ciddi oranın büyük kısmını üniversite öğrencileri oluşturuyor. :/

8) Sevilmemek

sevilmemek

Sevilmemek gerçekten ciddi bir sorun bu insana yalnızlık ve çağresizlik duygularını yaşatıyor topz tarafından yapılan bir araştırmada intihar edenlerin %62 si sevilmediğini düşündüğü için intihar ediyor veya intihara kalkışıyor. O yüzden adam olun sevin birbirinizi 3 günlük dünya lan.

7) Doğum yapmak

doğum zamanı

Bu listeye veren ilginç cevaplardan biride buydu ? Tabi bunu çocuk sahibi olmak olarak algılamayın Doğum anının verdiği acıdan dolayı yazılmış. Malum doğum yapmak 32 kemiğin aynı anda kırılması kadar acı veriyormuş. Üstelik yanmaktan sonra en çok acı veren 2. olaymış. Kadınların değerini bilin lan siz oturup totonuzu büyütürken onlar içinde can taşıyor.

6) Sevmediğin İşte Çalışmak

Sevmediğin İşte Çalışmak

Ah o çalışmak var ya ömrümüzü yiyip bitiren bizi tüm güzelliklerden mahrum bırakan, ama bir çoğumuzu mecbur olduğumuz için esir eden olay :/ Gel 16 yıl okul oku öğretmenliği bitir sonra git garsonluk yap bumudur ulan dedirten isyanımız.

5) Yaramaz Küçük Çocuklar

yaramaz küçük çocuklar

Her çocuk için olmasa da büyük kısmı huysuz ve mızmızdır hiçbir şeyi beğenmezler istedikleri yapılmayınca ağlarlar ve huzursuzluk çıkartırlar ve söz dinlemezler. Özellikle böyle bir tiple aynı evde yaşıyorsanız bu intihar sebebi :/

4) Reddedilmek 

reddedilmek

Ahanda tam buramıza oturan, günlerce, aylarca üstümüzden atamadığımız reddedilmek  ankete katılanlar tarafından 4. sırada. Umutla ve hevesle edilen bu teklife genelde arkadaş olarak daha iyi anlaşıyoruz cevabı acıyı başka bir boyuta taşıyor. :/

3) Ölmek

ölüm

Aslında çoğu zaman hatırlamayız bile ama öyle anlar var ki öleceğini hissettiğin zaman yada kurtulamayacağını düşündüğün durumlarda yaşamak öyle güzel gelir ki herşeyi saniyeler içinde tekrar yaşarız. Ve o zaman ölümün korkunçluğu ve gerçekliği kafamıza kazınır.

2) Büyümek

büyümek

Çocukluğun güzelliklerini ancak büyürken anlıyoruz bu çok b*ktan bi olay. Tekrar dönüp orda takılı kalmak her günün tadını çıkarmak çocukluğun verdiği özgürlüğü sınırsız yaşamak sizleri bilmem ama benim en çok istediğim şeydir. Geçim derdi, iş, aile, sorumluluklar tüm bunlardan uzak olmak hatta bunların ne olduğunu bilmemek kadar muazzam başka birşey yok bence.

1) Okul

okul
Çocukluğumuzun ve gençliğimizin neredeyse tamamını okula mahkum olarak geçiriyoruz sonuç olarak pek bir şey elde etmesekte bu böyle devam ediyor :/

İlginiz Çekebilir

Sevda

1990 Antalya doğumluyum, magazin, sinema haberlerini yakından takip eder, onlar hakkında güncel haberler ve içerikler yayınlıyorum. Sozturk@gmail.com adresinden tarafıma ulaşabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu