Yaşam - insan

Aslan Burcunun Gizli Dünyası

Aslan burcunu şimdi de benden dinleyin. Onların doğalarını ve en güzel yanlarını size anlatacağım.

Aslan diyince asalet,dürüstlük ve açık sözlülük akla gelir. Çünkü aslan burçları çok açık sözlü dürüst ve güvenilir insanlardır. İçi dışı birdir. Ne yalan söylerler nede yalan söylemeyi becerirler. Çünkü doğalarında yalana ve yalancılara yer yoktur. Yalanını farkettiği kişileri asla hayatına dahil etmez ve bir daha o kişi ile arkadaşlık etmezler. Gururları ve egoları çok fazla ön plandadır. Ego denilince ilk akla gelen burç hiç şüphesiz aslan burcudur. Ayna karşısına geçip kendi kendini öven birini görürseniz bilin ki o aslan burcudur. Egosu ve gururu ne kadar yüksek olursa olsun insanları üzüp kırmayı hiç istemezler ve asla kin tutmazlar. Çok merhametli ve iyimser insanlardır.

Şakacı,insanları güldürmesini severler. Etrafındaki insanları mutlu etmek ve onlar için ne fedakarlık yapması gerekiyorsa sonuna kadar yapan kişilerdir.

Tabi güzel yanları kadar göze güzel gelmeyen yanları da var. Aşırı kıskanç,sevdiği insanı fazlasıyla sahiplenen (ki bu kişinin kim olduğu hiç fark etmez anne,baba,eş,dost yada arkadaş.)ve sevdiği insanları asla kimse ile paylaşamazlar. Ama şöyle de bir durum var çok gururlu oldukları için sevgisini fazla belli edemezler. Ne kadar severse sevsin söyleyemezler.

aslan burcu özellikleri

Emir almayı hiç ama hiç sevmezler. Ama tatlı dil ve rica ile canlarını da isteseniz seve seve verirler yeter ki emretmeyin onlara.

Çok güçlü bir karaktere sahiptirler. Bu dışarıdan onlara soğuk bir hava katsa da aslında sıcak kanlı çok sevecen nazik kibar insanlardır. Tanımadığı insanlarla muahttap olmayı sevmezler. Aslan burcu her zaman güçlü görünmek ister ve bu yüzden etrafında hep güçlü kuvvetli ve mevkisi yüksek insanlar olsun ister ve böyle kişilerle arkadaşlık kurar. Kendisini hep ileriye taşımak ve hep zirvede kalıp insanlara hükmetmek ister nasıl ki ormanların kralı Aslan ise burçların kralı da aslan burcudur. En olmadık konularda bile üstün olmak ister. Bunu egosuna borçlu.

Aslan insanları güvenilir sağlam kişilerdir. Arkadaşlıklarına çok önem verirler. Her zaman sahiplenici bir tutum içindedir.

Kendi bildikleri doğruları vardır bu doğrudan hiç şaşmazlar. İstedikleri şeyi mutlaka alırlar ve bir konuda şansları da yardımcı olur. Onlar bir şeyi kafaya koydumu mutlaka yaparlar. Ayrıca doğuştan lider ruhlu kişilerdir.

Ama tabi aslanların da kusuru var. Bazen çok zorba bir hal alabiliyorlar ve kendi istekleri olmayınca kırıcı ve incitici olabiliyorlar. Tıpkı bir aslan gibi vahşileşebiliyorlar. Ve küçük bir uyarı aslanlar kızdırmaya gelmez.

Aslanlar her ne kadar aile düşkünü değilmiş gibi görülse de aslında içten içe ailesine düşkündürler. Ve ailesi her şeyden önce gelir.

Tabi bu anlattıklarıma her aslan burcu uymayabilir başka faktörler de var mesela yükselen burç veya yetiştikleri çevre ortamı etkileyebilir. Ben genel olarak aslan burcu tarif ettim.

Ve sözün özü aslan burcunu anlatmaya zaman yetmez. Ve böylesine muhteşem aslanları kim sevmez ki …

pomeranian boo fiyatları

Sevda Öztürk

1990 Antalya doğumluyum, magazin, sinema haberlerini yakından takip eder, onlar hakkında güncel haberler ve içerikler yayınlıyorum. Sozturk@gmail.com adresinden tarafıma ulaşabilirsiniz.

Sizin düşünceniz nedir?

Başa dön tuşu