HaberlerTürkiye

Ekşi sözlükte Yeni Zelanda katliamıyla ilgili sözlerinden dolayı bir yazar daha tutuklandı

Yeni Zelanda da iki camiye birden yapılan hain terör saldırısı sonrasında 50 kişi ölmüş onlarca kişi yaralanmıştı. Ekşi sözlükte bu konuyla ilgili başlığın altına yorum yapan ekşi sözlük yazarı Antalya’nın Alanya ilçesinde göz altına alındı, sorgusunun ardından tutuklandı. Daha iki gün önce yine aynı konuda saldırı öven Mukemmeligindayanilmazhafifligi rumuzlu bir yazar yine tutuklanmıştı.

YENİ ZELANDA TERÖR  SALDIRISINI ÖVEN PAYLAŞIMLARDA BULUNDU

Edinilen bilgilere göre, Emniyet Müdürlüğü ekipleri, Yeni Zelanda’da iki camiye yapılan terör saldırısı ile cuma namazı kılmak için camide olan 50 kişi öldürüldüğü olayı öven ve bununla birlikte İslam dini ve Müslümanlara hakaret içeren yazıların yer aldığı sosyal medya paylaşımının ihbarını aldı. 

Alınan ihbar üzerine çalışma başlatan Emniyet Müdürlüğü, Eşki sözlük adındaki sözlük platformunda no ceiling rumuzuyla paylaşımlar yapan  kişini saldırıyı övdüğünü ve Müslümanlara hakaret ettiğini tespit etti. Tespit edilen 24 yaşındaki Eren A. evine yapılan operasyonla göz altına alındı. 

Emniyette ifadesinin alınmasının ardından adliyeye sevk edilen Eren A. nöbetçi mahkeme tarafından tutuklanarak ceza evine gönderildi.

Kaynak: İHA

pomeranian boo fiyatları

Serap Yılmaz

2010 yılında haber sitelerinde editörlük kariyerine başladım ve zamanla yolum Lafmacun.Net ile kesişti. Magazin ve ünlüleri yakından takip eden yazar, Türkiye ve dünya gündeminde yaşanan magazinsel olayları Lafmacun.net okurlarına aktarıyor. Bana ulaşmak için: Syilmaz@lafmacun.net adresine mail atabilirsiniz.

Sizin düşünceniz nedir?

Başa dön tuşu