HaberlerListeler

5G Teknolojisi 4.5G’den 2.5 Kat Daha Fazla Güç Tüketecek

Teknolojinin geldiği noktanın bir karşılığı olan 5G ile birlikte telefonların ve diğer aletlerin daha fazla pil tüketmesi bekleniyor. Yapılan hesaplamalara göre 5G ile işlem yaparken 4G’ye oranla 2.5 kat daha fazla pil tüketeceğiz. Bu oranın optimizasyon çalışmalarının ardından düşüp düşmeyeceği ise merak konusu.

Yeni Bir Devir Geliyor

Mobil Dünya Kongresi, şubat ayının sonlarına doğru birleşti ve birçok teknoloji devi yeni çağa ayak uyduracak olan cihazlarını bir bir tanıttı. Kongrede konuşulan konulardan birisi de 5G internet devriydi. İnternet hızının inanılmaz bir noktaya bu denli kısa bir sürede gelmiş olması herkesi şaşırtıyor açıklamalarında bulunan firmalar, 5G uyumlu cihazlarını da tanıttılar.

Mevcut İnternete Oranla 10 Kat Daha Fazla Hız Vaat Ediyor

5G internet teknolojisi şu anki internetimizden tam 10 kat daha hızlı olmayı vaat ediyor. Ancak daha fazla hız, daha fazla pil tüketimi demek. Bu yüzden artık powerbank cihazlarına daha da mecbur kalacağız gibi duruyor. 5G teknolojisine uyumlu cihazlar için teknik donanımlar üretmekte olan Auras, yaptığı açıklamada 5G teknolojisinin 4.5G’ye oranla 2.5 kat daha fazla güç harcayacağını belirtti.

Tasarım ve kullanım kolaylığı açısından telefonlarımızın bataryaları belirli bir oranda güçlendirilebilir. Ancak bunun gelecek olan 5G ile birlikte yeterli olmayacağını düşünürsek alternatif yollar aramak zorunda kalacağız gibi görünüyor.

pomeranian boo fiyatları

Sizin düşünceniz nedir?

Başa dön tuşu