Faydalı Bilgiler

Cilt Lekelerinden Karbonatla Kurtulabilirsiniz!

Cilt Lekelerinden Karbonatla Kurtulabilirsiniz, Cilt lekelerine karşı kullanılabilecek en yeni yöntem Karbonatla tedavi yöntemi. Bilim adamları tarafından yapılan yeni çalışma sonuçlarında çarpıcı bilgilere ulaşıldı. Karbon tedavisi ile cilt lekelerinin düzenli kullanımlarda azalmaya başladığı bir süre sonra yok olduğu gözlemlendi. Genetik cilt lekeleri, güneşe bağlı oluşan cilt lekeleri karbonat ile son bulacak. 

karbonatla cilt bakımı

Cilt bakım merkezlerine uygulanan ve bilinçli bir tıbbi tedavi yöntemi haline gelen cilt lekelerinden karbonat ile kurtulma son yılların en revaçta uygulamalarından biri haline gelmeyi başardı. Yapılan karbon uygulaması ile birlikte cilt daha genç ve lekesiz bir hale gelecek. Önceki yıllarda lazer tedavileri ile beyaz kıl köklerinin boyanması şeklinde kullanılan Karbon’un bambaşka özelliğinin olduğuna ulaşıldı. 

Neden Karbon Tedavisi?

Karbon ilk olarak tıbbi alanda sivilce köklerinin kurutulmasında kullanılmıştır. Sonralarda beyaz kıl köklerinin boyanarak siyah hale gelmesinde kullanılan karbon bu denemeler sonrasında Cilt lekelerinde tedavi edici bir yararı olduğuna ulaşılmıştır. Carbon uygulaması ile belli tedavi seansları süresi sonunda cilt lekelerinden kurtulmak mümkün olacak.

karbon ile cilt lekesinden kurtulun

Karbon uygulamasında cilde uygun ürünler uygulanmakta bu yolla cildin nem dengesi bozulmadan uygulama gerçekleştirilmektedir. Karbon peeling şeklinde uygulanmakta olan bu yöntemde ciltte derinlemesine temizlik yapılarak hücrelerin de yenilenmesi yapılmaktadır. Bu yolla cildin aynı tona sahip olması sağlanmış oluyor. Cilde karbon uygulaması yapılarak Cildin yanması engellenmektedir. Uygulamada cilt dokusu zarar görmez ve tedavi sağlıklı bir şekilde bitmiş olur.

Karbonat’ın Gençleşmeye Etkisi Var Mı?

Yapılan araştırmalara göre cilde karbonat uygulamasında cildin gençleşmesi bulgularına da rastlanmıştır. Zira karbon hücre yenilemesi özelliğe sahiptir. Diri ve bakımlı bir cilt oluşumuna desten sunulmaktadır. Ciltte pürüzlerin giderilmesi ve parlaklık henüz ilk aşamalarda görülmekte ve buna bağlı olarak lekeler de yok olmaya başlamaktadır.

karbonat cilt tedavisi

Karbonatlı maske seanslarında iyontoforez uygulaması uzman tarafından yapılmaktadır. Bu işlem karbonun cildin alt tabakalarına kadar derinlemesine nüfuz etmesi sağlanmaktadır. 4 kez uygulanmakta olan işlem iki haftada bir aralık verilme yolu ile uygulanmaktadır. Aradaki bir haftalık süreçte cildin yorgunluğunu almak ve hücre yenilenmesinin gerçekleşmesini beklemek tercih edilir. 

Cilt yenilenmesi sürecinde anti aging etkisini sağlayan karbonat uygulaması günümüzde birçok güzellik merkezinde uygulanan yöntemlerdendir. Doğru bir şekilde uygulanması halinde cildin herhangi bir problem ile karşılaşmasının önüne geçilmektedir.

pomeranian boo fiyatları

Serap Yılmaz

2010 yılında haber sitelerinde editörlük kariyerine başladım ve zamanla yolum Lafmacun.Net ile kesişti. Magazin ve ünlüleri yakından takip eden yazar, Türkiye ve dünya gündeminde yaşanan magazinsel olayları Lafmacun.net okurlarına aktarıyor. Bana ulaşmak için: Syilmaz@lafmacun.net adresine mail atabilirsiniz.

Sizin düşünceniz nedir?

Başa dön tuşu