PolitikaHaberler

CHP’li Teoman Sancar’ın istifasının asıl sebebi nedir?

CHP Denizli Milletvekili Teoman Sancar sosyal medyadan yaptığı paylaşımla partisinden istifa ettiğini açıklamıştı. Peki neden istifa etti? İşte detaylar.

istanbul temizlik şirketi

CHP Denizli Milletvekili Teoman Sancar, dün sosyal medyadan yaptığı paylaşımla CHP’den istifa ettiğini açıkladı. Konuyla ilgili önce Melih Gökçek ardından da Yalçın Bayer istifanın aslında bir skandaldan dolayı olduğunu söylediler.

Konuyla ilgili Twitter’dan paylaşım yapan Gökçek paylaşımında “Bu olayın altından kalkamazlar” dedi, Yalçın Bayer ise “Ayıp diye nitelendirilen bu skandalın altından nasıl kalkacaklar” paylaşımını yaptı.

Muharrem İnce’nin parti kurmasının ardından CHP’de art arda istifalar yaşanmaya başlamıştı. Bunların sonuncusu dün istifa eden Denizli Milletvekili Teoman Sancar oldu. İstifasını aşağıdaki paylaşımla duyurdu.

 

CHP Denizli Milletvekili Teoman Sancar

SANCAR NEDEN İSTİFA ETTİ?

Teoman Sancar’ın istifasının ardından Muharrem İnce’nin kuracağı partiye geçeceği düşünülüyordu. Bir gün önce CHP’ye yeni katılanlara parti rozetlerini takmasının ardından bir gün sonra istifa etmesi kafaları karıştırmıştı.

Hemen her konuda bir yorumu olan Melih Gökçek, bu konuyla ilgili önce bir paylaşım yaparak “Tebrik ederim” demişti, ardından bu paylaşımı sildi ve  “CHP Milletvekili Teoman Sancar hakkında ‘Sizi Kutluyorum’ diye tweet atmıştım, tweetimi sildim. Çünkü Teoman Sancar’ın istifası onurlu bir istifa değilmiş. Nedeni duyulduğunda yer yerinden oynayacak. CHP bu olayın altından kalkamaz. Ancak o kadar söyleyebilirim. Felaket ötesi” paylaşımını yaptı.

SANCAR NEDEN İSTİFA ETTİ?

İSTİFA İLE İLGİLİ BİR BAŞKA YORUMDA YALIN BAYER’DEN GELDİ

Gökçek’in yaptığı paylaşımın ardından Yalçın Bayer’de Twitter’dan “Denizli Mv. Teoman Sancar CHP’den istifa etti. İşin başka bir tarafı varmış! Bizi arayan CHP’liler yeni bir skandalla karşı karşıya olduğunu söylediler. ‘Ayıp’ diye nitelenen bu skandalın altından nasıl kalkacak CHP? İnce ve Yarkadaş haklı mı çıkıyorlar ne” paylaşımını yaptı.

Yalçın Bayer

İlginiz Çekebilir

Martin Luther King

Martin Luther King, Jr., Afrikalı-Amerikalı Baptist papaz ve Amerikan yurttaş hakları hareketi önderi. Dünya genelinde şiddet karşıtı ve ırksal eşitlik görüşleriyle tanınmaktadır ve 1964 yılında Nobel Barış Ödülü'nü kazanmıştır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu