HaberlerListelerSpor

Mesut Özil’e Almanlardan bir ırkçılık daha

Türk asıllı futbolcu olan Mesut Özil’e karşı artık neredeyse her gün yeni bir ırkçılık haberi duyar olduk. Bu sefer de Stern dergisinin yapmış olduğu haberde Mesut Özil’in hayatını ele aldı. “İnsan Özil” başlığını koydukları haber, okunduktan sonra taraflarına büyük bir tepki olarak geri döndü.

“Sefalet içinde yaşarken Almanya sayesinde milyoner oldu, şimdi de Almanya’ya sırt dönerek Erdoğan’a yaklaştı.” diyerek Mesut Özil hakkında küstahça bir yorum yapan Stern dergisine tepkiler çığ gibi büyüyor. Büyük bir Türk yoğunluğu bulunan Almanya’da bu tarz bir olayın yaşanması gerçekten hiç hoş değil. Derginin yapmış olduğu haberde kullandığı fotoğraflar arasında nişanlısı Amine Gülşen ve Recep Tayyip Erdoğan ile birlikte çekilmiş oldukları fotoğraflar bulunuyor. 

Yapılan haberde “Özil, 92 kez oynadığı Almanya’dan tamamen koptu. Artık Özil yaz aylarında Amine Gülşen ile evlendiğinde nikah şahidi Erdoğan olacak. Burada yolunda gitmeyen ne oldu?” sözlerini yazan dergi, giderek daha da çirkin bir tavır içerisinde olduğunu açıkça belirtiyor.

Derginin Kapağında Yer Aldı

Haberi tam da herkesin görebileceği yer olan dergi kapağında duyuran Stern dergisi yönetimine özellikle Türk isimler tarafından tepki yağıyor.

Mesut Özil’in çocukluk arkadaşlarını ve antrenörünü de konuşturan dergi, böylelikle büyük bir ırkçılığa imza atmış oldu.

pomeranian boo fiyatları

Serap Yılmaz

2010 yılında haber sitelerinde editörlük kariyerine başladım ve zamanla yolum Lafmacun.Net ile kesişti. Magazin ve ünlüleri yakından takip eden yazar, Türkiye ve dünya gündeminde yaşanan magazinsel olayları Lafmacun.net okurlarına aktarıyor. Bana ulaşmak için: Syilmaz@lafmacun.net adresine mail atabilirsiniz.

Sizin düşünceniz nedir?

Başa dön tuşu