HaberlerKimdir?ListelerÜnlüler

Benedict Cumberbatch Kimdir? Hayatı

istanbul temizlik şirketi

Benedict Cumberbatch Kimdir?

Benedict Cumberbatch Kimdir?

Benedict Cumberbatch 19 Temmuz 1976 yılında Londra’da doğmuş dünyaca ünlü tiyatro, dizi ve sinema oyuncusudur.

Benedict Cumberbatch’ın Hayatı

Benedict Cumberbatch’ın Hayatı

Daha 12 yaşındayken Shakespeare oynamaya başlayan ünlü oyuncu, Wanda Ventham ve Timothy Carlton çiftinin çocuğudur. Bir erkek kardeşi olan Benedict Cumberbatch, Londra’nın en popüler okulları arasında yer alan Harrow School kolejinde okudu.

Üniversite eğitimini tamamlamasının ardından Hindistan’dak ibir Budist tapınağına gönüllü olarak İngilizce öğretmeni olarak gidince,  Budistlerin de sevgisini kazandı. Sonrasında ise yüksek öğrenimini tamamlayan ünlü oyuncu, 2001’de başladığı tiyatro hayatını sürdürmeye devam etti. Dönemin ünlü dizileri arasında yer alan Sherlock dizisinde oynayarak tanınan Benedict Cumberbatch, bu dizide Holmes karakterini canlandırmıştı.

Bu dizinin ardından birçok sinema, dizi ve tiyatro oyunlarında yer alan oyuncu, aynı zamanda radyo tiyatrolarında da görev almaya başladı. Benedict Cumberbatch hayatı gün geçtikçe başarılı geçerken, evliliğinden önce iki kez beraberlik yaşasa da aşk hayatında aradığını bulamadı. Sonunda 14 Şubat 2015 tarihinde Sophie Hunter isimli tiyatro yönetmeni ile evlenerek, Christopher Carlton isminde bir erkek çocuk sahibi oldu.

Benedict Cumberbatch Hayatı Boyunca Ödüllere Doymadı

Benedict Cumberbatch Hayatı Boyunca Ödüllere Doymadı

66. Emmy ödülleri arasında yer alan Mini dizi en iyi erkek oyuncu unvanının yanı sıra, yılın en iyi tiyatro sanatçısı, En iyi dizi seslendirmeni ve son 2010 yılında  son 10 yılın en iyi radyo tiyatrocusu ödüllerini aldı.

Ünlü oyuncu halen televizyon dizleri ve sinemalarda rol almaya devam etmekte olup eski popülaritesini korumaktadır. Benedict Cumberbatch’ın 10’un üzerinde dizi ve 30’u aşkın filmde rol aldığı bilinmektedir.

İlginiz Çekebilir

Ömer Gül

Kocaeli Üniversitesi Halkla ilişkiler bölümünden mezunum. Türkiye genelinde yaşanan olayları takip ederim, aynı zamanda teknolojik gelişmeler ve magazin dünyasıyla ilgili konularda yazmayı da seviyorum. Tarafıma Ogul@gmail.com mail adresimden ulaşabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu