İlginç BilgilerListeler

Ankara İnsanı ile İlgili Bilmeniz Gerekenler

istanbul temizlik şirketi

1. Onlar için alfabe 28 harftir

Onlar için alfabe 28 harftir

Ankara insanında ‘K’ harfi yoktur. Ankara’ya Angara derler, kardeşe ise gardaş. Kimileri için itici gelir fakat bir Ankaralıyla konuşmadan samimiyetine inanamazsınız. Sıcak kanlıdır insanları özellikle gençleri. Delikanlı çocuklardır ‘gardaş mevzu var’ demenize bakar 5 dakikada yanınıza gelmeleri.

2. Bakar mısın değildir aslında, doğrusu LA

Bakar mısın değildir aslında, doğrusu LA

Baksana gibi sözcükler kullanılmaz başkentte, la bebe yada la demeleri yeter. Ankaralıyı sadece bir Ankaralı anlar aslında. La gardaş diye ses gelir he diye de cevaplanır.

3. Herkes beyaz gömlekle gezer

Herkes beyaz gömlekle gezer

Ankara nüfusunun çoğu memurdur. Sıhhiye’ye Ulusa gittiğinizde gördüğünüz her yetişkin beyaz gömleklidir. Yorgun bir yüz ve ağır yürüyüşler arasında kaybolur gidersiniz.

4. Eğlenceleri çok farklıdır

Eğlenceleri çok farklıdır

Barda diskoda eğlenmezler onların Çankırı caddesi vardır. Pavyon eğlencelerinde oyun havaları oynanır içkiler içilir sabahında da hemen yandaki çorbacıda bir işkembe içilir.

İlginiz Çekebilir

Murat Dere

Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi İktisat Bölümünü bitirdikten sonra çeşitli alanlarda çalıştıktan sonra kendimi ekonomi ve siyaset konusunda geliştirdim. Bu konularda severek ve tarafsız olarak okuyuculara haberler paylaşmaya çalışıyorum.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu