Gezi RehberiListeler

Ankara’da görmeniz gereken en iyi 5 yer

1. Anıtkabir

Anıtkabir

Türk ulusunun ebedi başkomutanı Mustafa Kemal Atatürk’ün anıt mezarı. Ankara’ya geldiğinizde ilk ziyaret etmeniz gereken yer aslında. Anıttepe de bulunan Anıtkabir Ankara’nın her yerinden yaklaşık 30 dakika uzaklıkta.

2. Ankara Kalesi

Ankara Kalesi

Altındağ ilçesinde bulunan tarihi bir mekan gezi listenize eklenmesi gereken bir diğer yer. Galatların Ankara’ya yerleşirken kalenin var olduğu biliniyor fakat kesin olarak ne zaman yapıldığı bilinmiyor. Roma İmparatorluğu, Osmanlı İmparatorluğu, Bizans İmparatorluğu ve Selçuklulara ev sahipliği yapan Ankara Kalesi, Salı ve Pazar günleri arasında 08.30-17.30 saatleri arasında ziyaretçilerini ağırlamakta.

3. Seğmenler Parkı

Seğmenler Parkı

Parka girdikten sonra huzur içinde gezebileceğiniz nadir parklardan. Eşinizle, sevgilinizle veya ailenizle rahatça gezebileceğiniz 67 bin metre karelik bir park. Çankaya’da olan park ziyaretçilerini 24 saat ağırlıyor.

4. Kızılay

Kızılay

Yine Çankaya yine güzel bir nokta. Ankara’ya uğrayanların mutlaka yolunun kesiştiği tek yer olan Kızılay‘da istemediğiniz kadar giyim, yemek, ihtiyaç ve diğer mağazalarla dolu.

5. Atakule

Atakule

Ankara’nın simgesi olan, 125 metre yüksekliğe sahip Zübeyde Hanım Meydanında yer alan Atakule hemen hemen Ankara’nın her noktasından rahatlıkla görülebilmekte.

6. İçerikle Alakalı İlginizi Çekebilecek Diğer Başlıklar

Ankara İnsanı ile İlgili Bilmeniz Gerekenler

Originally posted 2018-01-20 08:58:24.

İlginiz Çekebilir

Sevda Öztürk

1990 Antalya doğumluyum, magazin, sinema haberlerini yakından takip eder, onlar hakkında güncel haberler ve içerikler yayınlıyorum. Sozturk@gmail.com adresinden tarafıma ulaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu