HaberlerTürkiye

YSK’dan Saadet Partisi’ne Müjde!

Yüksek Seçim Kurulu (YSK)’nın yaptığı son açıklamaya göre, Adana Kozan Belediye Başkanlığı mazbatası Saadet Partili Kazım Özgan’a devredildi. 

Yüksek Seçim Kurulu, MHP’den Adana Kozan Belediye Başkanı seçilen Nihat Atlı’nın seçilme yeterliliğine sahip olmadığını belirtti.

Seçim sandıklarından 29 bin 197 oy MHP’den Nihat Atlı’ya çıkmıştı. Saadet Partisi’nden Kazım Özgan’a ise 16 bin 456 oy çıkmışı.

YSK, Nihat Atlı’nın “belediye başkanı seçilme yeterliliğine sahip olmadığı”na karar verdi. Karar, sabıka kaydı bulunan Atlı’nın mennu hakların iadesi kararını süresinde verememesi nedeniyle alındı. Nihat Atlı’dan sonra en yüksek oyu alan Saadet Partili Kazım Özgan’a mazbatanın verilmesini kararlaştırıldı.

Nihat Atlı’nın sabıkasında çok çeşitli suçlar olduğu öğrenildi. Bir cinayetten 20 yıl ağır hapis, küçük yaşta kızı alıkoyma, yaralama, azmettirme, ruhsatsız tabanca, organize çete suçundan hapis cezası aldığı ve dosyanın Yargıtay’da beklediği öğrenildi.

Nihat Atlı’nın belediye başkanlığı için adayların açıklandığı tarihte ve seçimin günü, seçilmeye engel mahkumiyet kararının adli sicil kaydında olduğu belirtildi. Atlı’nın almış olduğu yasaklanmış hakların geri verilmesi kararı 4 Nisan 2019 tarihli olduğu belirtilen kararda, bu durumun Nihat Atlı’ya 31 Mart’taki seçimlere katılma olanağı vermediğini, bu kararın kesinleştiği 5 Nisan tarihinden sonra yapılacak seçimlere katılma hakkı olduğu ifade edildi.

pomeranian boo fiyatları

Serap Yılmaz

2010 yılında haber sitelerinde editörlük kariyerine başladım ve zamanla yolum Lafmacun.Net ile kesişti. Magazin ve ünlüleri yakından takip eden yazar, Türkiye ve dünya gündeminde yaşanan magazinsel olayları Lafmacun.net okurlarına aktarıyor. Bana ulaşmak için: Syilmaz@lafmacun.net adresine mail atabilirsiniz.

Sizin düşünceniz nedir?

Başa dön tuşu