HaberlerTürkiye

Yeni Yıl Öncesi Eylem Hazırlığındaki 2 DEAŞ’lı Terörist Yakalandı

Kayseri TEM ekipleri yaptıkları operasyonla yılbaşı öncesinde eylem hazırlığında olduğu anlaşılan iki DEAŞ terör örgütü üyesini kıskıvrak yakaladı. Fransa’dan geldiği belirtilen Murat Y. ve beraberindeki Nadia N. gözaltına alındı.

ÖRGÜT ÜYELERİN EVİNDE YAPILAN İNCELEMEDE ÖRGÜTSEL FOTOĞRAFLAR BULUNDU

Operasyonla gözaltına alınan Murat Y. emiyette verdiği ifadesinde;  ‘Fransa’dan Türkiye’ye geliş amacının cihat başlatmak olduğu, yılbaşı kutlaması yapanları kafir olarak gördüğü, demokrasiyle yönetilen ülkelerin Tagut (şeytan/şeytanın yolundan giden) olarak gördüğü, demokrasiyle yönetilen ülkelerin Tagut’un yolundan gittiğini, demokrasi yerine şeriatın gelmesi gerektiğini’ söylediği öğrenildi. Emniyet ekipleri yakalanan örgüt üyesi şahsın ikamet adresinde yaptıkları incelemelerde ise örgüte ait bir çok fotoğraf bulunduğu tespit edildi.

Polis tarafından takip edilen Murat Y.’nin yılbaşı etkinlikleri sırasında bir eylem yapabileceği değerlendirilerek, yeni yıl öncesinde bir eylem gerçekleştiremeden operas yapılarak yakalandı. Emiyette ifadeleri alınan şahıslar, sağlık kontrolü yapıldıktan sonra adliyeye sevk edildiler.

pomeranian boo fiyatları

Serap Yılmaz

2010 yılında haber sitelerinde editörlük kariyerine başladım ve zamanla yolum Lafmacun.Net ile kesişti. Magazin ve ünlüleri yakından takip eden yazar, Türkiye ve dünya gündeminde yaşanan magazinsel olayları Lafmacun.net okurlarına aktarıyor. Bana ulaşmak için: Syilmaz@lafmacun.net adresine mail atabilirsiniz.

Sizin düşünceniz nedir?

Başa dön tuşu