HaberlerListeler

Laptoplarda Ses Kalitesi Nasıl Arttırılır?

Gittikçe gelişen teknoloji ile internete olan önem daha da artmıştır. İnternete olan yoğunluğun artması ile de bilgisayar alımları hız kazanmıştır. Kolay taşınabilirliği ve kullanımı ile en çok tercih edilen bilgisayarlar laptoplardır. Laptoplar günlük yaşantıda iş gereği istenilen yere taşındığı için çokça tercih edilmektedir. Kullanılan bu bilgisayarlarda ses kalitesi önemlidir. Ürettikleri bazı laptop bilgisayarlarda teknoloji firmaları maksimum ses oranını düşük tutmaktadırlar.

Ses kalitesini istenilen düzeye getirmek için dizüstü bilgisayarlarda ses kalitesini arttırma olanakları sağlanmaktadır. İlk olarak laptopta saatin yanında bulunan ses imgesine sağ tıklanır ve aygıttan yürütme aygıtları bulunan yere girilir. Sonrasında kayıttan yürüt sekmesi içinde olan hoparlör kısmına sağ tıklanır ve özelliklere girilir. Geliştirmeler yazan kısma gelinir ve ses yüksekliği eşitleme kısmı aktif hale getirilir. Ses yüksekliği eşitleme kısmında bulunan ayarlar kısmına tıklanır. Açılan ekranda serbest bırakma saati kısmı en yüksek seviyeye getirilir. Daha sonra yapılan ayarlar kaydedilir. Bu işlemler tamamlandığında hata yapılmadığı takdirde hissedilebilir şekilde artış olduğu gözlenecektir. 

Windows 10 İçin Ses Yükseltme Nasıl Yapılır?

Burada ses kartlarının güncel tutulması gerekmektedir. Bilgisayarıma sağ tıklanır ve özellikler kısmına girilir. Sol tarafta bulunan aygıt yöneticisine tıklanır. Aşağıda açılan hoparlör kısmına sağ tık yapılır. Açılan menüden sürücü yazılım güncelleştir seçeneği seçilir ve driver internetten aratılır. Güncelleme yapılır ve bilgisayar kapatılıp tekrar açılır. Bu işlemlerden sonra bilgisayarın ses kalitesi artmış olur.


pomeranian boo fiyatları

Sizin düşünceniz nedir?

Başa dön tuşu