ListelerYaşam - insan

Yeni Nesil Sosyal İçerik Platformu Megazete

Yeni nesil sosyal içerik platformları arasında yerini alan Megazete sizlere en güncel, doğru ve eğlenceli içerikleri sunuyor.

Sosyal içerik platformlarına talep artıyor…

Günümüzde büyük haber siteleri sebebiyle artan bilgi kirliliği, okuyucuların sosyal içerik sitelerini tercih etmelerinde etkili olmuştur.  Sanal gazeteler ve online içeriklerin artık daha fazla tercih edilmesi, habercilikte yeni bir döneme girilmesine yol açmıştır ve artık yeni bir çağ kapımızı çalmaktadır.

Artan talep ile birlikte günümüzde birçok sosyal haber platformu da yayın hayatına adım atmaktadır. Öncelikleri arasında okuma, yazma ve araştırma olan birçok insan bu bilgi kirliliği içerisinde doğru bilgiye kolaylıkla ulaşamaz olmuştur ancak Megazete tam da bu noktada insanlara istediği bilgiyi doğru ve hızlı bir şekilde vermek için kurulmuştur.

Megazete Kurulum Hikayesi

Megazete Kurulum Hikayesi

Megazete.com, yayın hayatına 3 Eylül 2019 tarihinde başlamıştır. Hizmet amacı ve yayın ilkesi ; her zaman tüketilebilir bir ihtiyaç olarak gördükleri basın, yayın ve haberleşme öğelerinin okuyuculara en hızlı ve doğru şekilde ulaştırılmasıdır.

Bu yol haritasını çizerken, çevresini ve okuyucu kitlesini derinlemesine analiz eden Megazete Kurucusu Emre Gür, vizyonunun ve misyonunun dijital alanda akıllarda yer edecek bir sosyal içerik platformu kurmak ve zengin bir kütüphane arşivi ile her kitleye hitap etmek olduğunu belirtmiştir.

Aynı zaman da Megazete.com; haber, gündem, teknoloji ve yaşam gibi konuları ‘’yeni medya’’ başlığı altında kaleme alarak, çağın tüm getirdiklerini objektif bir habercilik anlayışı ile okuyuculara sunmaktadırlar.

Megazete Hangi Kategorilerde İçerik Üretiyor?

Megazete.com; haber, gündem, magazin, teknoloji, kimdir?, diziler, filmler, yemek tarifleri ve yaşam gibi birçok kategori de içerik üretmektedir. Başlangıcından beri özgün ve doğru habercilik anlayışı ile birlikte birçok alanda gündemi en yakından takip eden Megazete.com  aynı zaman da aylık 50.000 kişi taradından ziyaret edilen güvenilir sosyal içerik platformu  olarak başarı merdivenlerini hızla tırmanmaktadır.

Sıcak gelişmeler ile yakından ilgilenen Megazete.com editörleri, haber ve magazin kategorileriyle haber severler tarafından yakından takip edilmektedir.

Yaşam ve gündem gibi bir çok alanda ürettiği içeriklerin orijinal ve akılda kalıcı olmasıyla kendini kanıtlayan Megazete.com, tek tıkla ulaşabileceğiniz büyük bir kütüphane olmayı misyon edinmiştir.

Sosyal İçerik Nedir?

Günümüzde birçok insanın merak ettiği ve henüz tanımlayamadığı sosyal içerik kavramı, aslında uzun zamandır aşina olunan bir kavramdır. Okuduğunuz, tıkladığınız, araştırdığınız her konu için karşınıza çıkan içerikler birer sosyal içeriktir. Eğlence, gündem, son dakika haberleri, kimdir? makaleleri ve daha birçok içerik sosyal içerik olarak tanımlanmaktadır.

Megazete tüm bu içeriklerin bulunduğu, kapsamlı bir sosyal içerik platformudur.

Sosyal içerikler aynı zaman da anket ve test gibi kamuoyunun nabzını ölçer ve veri analizleri yaparak toplumsal farkındalık oluşturmakta da kullanılmaktadır.

Tüm bunlar gibi Megazete’de sosyal içeriklerini okuyucu kitlesini en iyi şekilde analiz ederek, amaca ve taleplere uygun olarak hazırlamaktadır.

Eğlence Videoları Sosyal İçerik Midir?

Elbette evet!

Sosyal içerik platformu bir içerik paylaşma aracıdır. Sosyal içeriğin amacı ise, okuyucunun olabildiğince site içerisinde geçirdiği zamanı arttırmak ve burada keyif alarak zaman geçirmesini sağlamaktır. Site editörleri ve yazarları içeriklerini hazırlarken, okuyucunun keyif almasını ve aldığı habercilik hizmetinden memnun kalmasını hedeflerler. Haber, son dakika, gündem gibi içeriklerin yanı sıra, eğlence videoları ve eğlence foto galerileri de sosyal içerik kategorisine girmektedir .

Megazete Gibi Sosyal İçerik Platformlarının Sosyal Medyadan Farkı Nedir?

Sosyal İçerik Platformları

Dünya genelinde çokça kullanıcıya sahip olan sosyal medya platformları, sosyal içerik sitesi olarak yayın yapan haber sitelerinden farklı olarak arama motorlarında daha az görünmektedirler. Örneğin, kadın hastalıkları üzerine araştırma yaptığınız bir konuda Google’da sosyal içerik platformlarının paylaşımlarına daha çok rastlarsınız. İnstagram ya da Twitter gibi sosyal medya hesaplarının paylaşımları ise arama motorlarında çok nadir görülmektedir.

Sosyal medya hesaplarının arama motorlarında daha az görüntülenip, sosyal içerik sitelerinin üst sıralarda görüntülenmesinin sebebi,  Megazete ve Lafmacun gibi sosyal içerik platformlarının üst sıralara çıkmak için büyük bir emek, rekabet ve SEO çalışması yapmasındır. Yani hangi açıdan bakarsak bakalım, sosyal içerik platformlarının okuyucuya ve araştıran kitleye ulaşmakta etkisi daha büyüktür.

Megazete Sosyal Medya Hesapları

Megazete Sosyal Medya Hesapları

Megazete.com, sizin için güncel olarak sosyal medya hesaplarında paylaşımlar yapmakta.

Megazete’yi sosyal medya üzerinde takip ederek, güncel haberler ve sosyal içerik paylaşımlarından haberdar olabilirsiniz.

pomeranian boo fiyatları

Sizin düşünceniz nedir?

Başa dön tuşu