Hayvanlar AlemiListeler

Yavru Kedi ve Köpek Bakımı Nasıl Olmalı?

Aramızda evinde kedi ve köpek besleyenler vardır. Hatta beslemeyenler arasında bu konuda hevesli olup çeşitli nedenlerle girişimde bulunamayanlar da mevcuttur. Her ne kadar kulağa hoş gelse de kedi ve köpek bakımı emek isteyen bir süreçtir. Beslenme süreci, kişisel bakım ve temizlik süreci, sağlık süreci falan derken oldukça dikkatli olunması gerekir. Hele ki yavru kedi köpek bakımı daha da ciddiye alınması gereken hassas bir süreci kapsar. Nitekim bu dönemde yapılacak yanlışlar onların gelişimini ciddi manada olumsuz yönde etkileyebilir ve ileriye dönük çözülemeyecek sağlık sorunlarına yol açabilir. Peki yavru kedi ve köpek bakımı nasıl olmalı? Yavru kedi ve köpek beslerken nelere dikkat edilmeli, inceleyelim.

 

Yavru Kedi ve Köpek Nasıl Beslenmeli?

Burada bahsettiğimiz yavru kedi ve köpekler, yeni doğumdan ziyade belli bir süre annesi tarafından emzirilmiş ve artık kuru mama ile beslenebilecek düzeye ulaşmış olanlardır. Nitekim henüz yeni doğmuş ve annesi olmayan yavruların uzman veteriner kontrolü olmadan hayatta kalması çok zordur. Belli bir büyüklüğe ulaşmış yavru kedi köpeklerin beslenmesi titizlikle yapılmalıdır. Sıradan mamalar yerine kaliteli kuru mamalar tercih edilmelidir. Gelişimlerini desteklemek için de kedi ve köpek ilaçları ve vitaminleri de kullanılmalıdır.

 

Sağlıklı Olmaları İçin Ne Yapılmalı?

Yavru kedi ve köpek beslemek ciddi manada sorumluluk gerektirir. Nitekim bu hassas dönemlerinde gerek beslenme gerekse sağlık yönünden gerekli bakımlarının yeteri kadar yapılmaması, yavruların hayatını kaybetmesine dahi yol açabilir. Yavru kedi ilaçları kapsamında satışa sunulan vitaminler, yavruların gelişimine önemli katkılar sağlar. Bu vitaminler yavru köpekler için de üretilmekte olup onların güç kazanmasını, enerjik olmasını kolaylaştırır. Bunlar haricinde pire önleyici, cilt ve tüy bakımına yönelik ilaçlar da veteriner hekim kontrolünde kullanılmalı ve rutin kontroller aksatılmamalıdır.

 

Kedi ve Köpek İlaçları Nereden Alınır?

Kedi ve köpek bakımında sağlık konusuna titizlikle eğilmek gerekir. Kedi ve köpeklerin yavruluk döneminden itibaren rutin sağlık kontrolleri aksatılmamalı, varsa aşıları düzenli olarak vurulmalıdır. Bunun yanı sıra pire vb. parazit sorunlarında anında müdahale edebilmek için gerekli ilaçların kullanımına kısa sürede başlanmalıdır. Peki köpek ve kedi ilaçları nerede satılır? Akla ilk gelen kuşkusuz ki veteriner klinikleridir. Ama bunlar haricinde internetten sipariş vererek de kedi ve köpek ilaçlarına erişim sağlayabilirsiniz. Teknoloji çağının getirdiği kolaylıklardan biri de internette aradığınız her şeyi bulabilmeniz ve kapınıza kadar getirilmesini sağlamanızdır. Bu sayede kedi ve köpek bakımında gerekli olan ilaçlar, mamalar ve çeşitli aksesuarlar olmak üzere birçok ürünü internetten alışveriş yoluyla alabilirsiniz. Bu sektörde faaliyet gösteren firmalardan biri olan https://www.petbesinleri.com.tr/ sitesini ziyaret ederek kedi ve köpek bakımına dair gerekli olan tüm ürünleri inceleyebilir ve sipariş edebilirsiniz.

pomeranian boo fiyatları

Sizin düşünceniz nedir?

Başa dön tuşu