HaberlerListeler

Bilgisayarın Hızlandırılması İçin Neler Yapılmalıdır

Bilgisayarlar günümüzün her alanında kullanılmaktadır. İş yerlerinde, evlerde, okullarda ve benzeri yerlerde kullanılır. Kullanım alanı bu denli çok olan bir cihazın zaman zaman arızalanması işlerin aksamasına neden olmaktadır. Diğer bir can sıkıcı olan durum ise bilgisayarlarınızın yavaşlamasıdır. Bu durum çeşitli sebeplerden dolayı doğmaktadır. Bunlardan bazıları bilgisayarı gereksiz işlemler yaparak bilgisayarı yormaktadır. Virüslerde neden olmaktadır ve buna benzer birçok neden bulunmaktadır. Bilgisayarı hızlandırmanın da çeşitli yolları bulunmaktadır. Bunlardan bahsedecek olursak ilk olarak masaüstü arka planının çözünürlüğünün yüksek olması bilgisayarı yavaşlatacağından çözünürlüğü düşük resimler tercih edilmelidir.

Windows güncellemelerini sürekli olarak kontrol edin, virüs programı yükleyip güncel olarak virüs taramasını yapın. Eğer dizüstü bilgisayar kullanıyorsanız pil tasarrufunu seçin bu aynı zamanda batarya ömrünü de uzatır. Masaüstü temiz olmalı, tüm dosyaları tek bir klasörde toplayın, diz üstü bilgisayar kullanıyorsanız fazla ısınmasını önlemek için fan soğutucu alın. Sürücüleriniz için Slim Driver kullanın. Bilgisayarınız tozlandığı için yavaşlamış olabilir saç kurutma makinesini tutun. Bunların yanı sıra format atmakta bazı gereksiz dosyaları temizlemenize yardımcı olacaktır. Bilgisayarlar için bazı virüs programları şöyledir; Avast,360 total security vb. gibi virüs koruma programları indirilebilir. Böylelikle bilgisayar hızlanır. Virüs programı indirdikten sonra düzenli olarak tarama yapılması bilgisayarın korunması adına yardımcı olacaktır.Çoğu zaman bilgisayarda bir farkına olamadan çok çeşitli yazılımlar yükleriz ve bilgisayarla işimiz bittiği zaman silmeyi unuturuz. Bu durum da bilgisayarın yavaşlamasına ve düzgün çalışmasına engel olur.

 Kullanmadığımız gereksiz uygulamaların silinmesi büyük ölçüde yararlı olacaktır. Bir diğer dikkatli olunması gereken mevzu ise kimden geldiğini tam olarak bilmediğimiz e postalardır. Bu şeklide kimden geldiğini bilmediğimiz e postaları açmamamız gerekmektedir. Bu dür dosyalar bazen virüs barındırmaktadır. Bilgisayarda fazla sayıda aparat kullanılmamalıdır. Düzenli olarak bilgisayarın geçmiş dosyası temizlenmelidir. Aksi takdir de fazla biriken geçmiş dosyaları ön bellekte kaydolur ve böylelikle bilgisayar zayıflar. Kısaca özetleyecek olursak bilgisayarın hızlandırılması için ve düzgün çalışması için öncelikle bir virüs programı şarttır ve düzenli olarak bilgisayar kontrol edilmelidir.


İlginiz Çekebilir
pomeranian boo fiyatları

Sizin düşünceniz nedir?

Başa dön tuşu