EDİTÖR BAŞVURU
Faydalı BilgilerListeler

Video İçerik Ajansları Nedir?

Markaların ve firmaların tanıtımları için ihtiyaç duyduğu videoları kurgulamak ve üretmek için çalışan ajanslara video ajansı denir. Detaylar yazımızda.

Markaların ve firmaların tanıtımları için ihtiyaç duyduğu videoları kurgulamak ve üretmek için çalışan ajanslara video ajansı denir. Gelişen dijital dünyanın en etkili ve hızlı tüketilen içerik türlerinden birisi olan video içerikler, diğer içerik türlerine göre %1200 daha fazla paylaşım sağlamaktadır. Bu durum marka bilinirliğine ve ürün satışına sebep olan ana etkenlerden bir tanesi olarak bilinir. Pazarlama uzmanlarına göre en iyi yatırım getirisine sahip olan içeriklerden bir tanesi video içeriklerdir.

Video İçerik Ajansı Ne İş Yapar?

Video ajansları elde ettikleri veriler sayesinde kullanıcıların alışkanlıklarını saptarlar ve bu yönde içerik üretimi sağlarlar. Video trendlerini takip eder ve video içeriğin her daim popüler kalmasını sağlarlar. Profesyonel ekipleriyle birlikte yaratıcı içerikler üretip markanın yükselmesinde fayda sağlarlar. Profesyonel bir dijital reklam ajansı Youtube, Facebook ve Instagram gibi sosyal medyalarda; firma tanıtımı, ürün tanıtımı, kurumsal tanıtım, müşteri ve üretici röportajları gibi birçok konuda hizmet verirler.

Video İçerik Ajansı Ne İş Yapar?

Video İçerik Oluşturulurken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Kaliteli bir video içerik oluşturmak için dikkat edilmesi gereken bazı detaylar vardır. Bu detaylar video içeriğin etkileşim oranlarının yüksek olmasını sağlayacaktır. Bu detayları şu şekilde sıralayabiliriz;

  • Hedef kitlenizi belirleyin.
  • Doğru içerik türünün ne olduğuna karar verin.
  • Video içeriğin pull content mi yoksa push content mi olacağına karar verin.
  • Yılda bir iki kere Hero içerikler üreterek markanın bilinirliğini arttırabilirsiniz.
  • Videoların uzun soluklu mu yoksa kısa vadeli mi olacağına karar vermelisiniz.
  • Kısa ve öz mesajlar vermeye özen gösterin.
  • Pilot videolar yükleyerek hedef kitle analizi yapın.

Video ajansı seçerken mümkün olduğunda çözüm üreten ajanslar tercih etmeye çalışın.

İlginiz Çekebilir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu