Instagram takipçi satın al
Ekonomi ve FinansHaberler

Türkiye, Avrupa’da En Fazla Kripto Paraya Sahip Ülke Konumunda

istanbul temizlik şirketi
Türkiye, Avrupa'da En Fazla Kripto Paraya Sahip Ülke Konumunda

ING bankasının yapmış olduğu araştırmada ülkemizin Avrupa’da en çok kripto paraya sahip olduğu belirlendi. Türkiye’de %18’lik kısım kripto paralar ile ilgileniyor gibi duruyor. Bu da bizi Avrupa’nın zirvesinde tutan önemli faktör.

Kripto Paralara İlgi Artıyor

Birkaç yıl öncesinde kripto paralara ilgi seviyemiz Avrupa genelinden düşük olsa da özellikle 2018 yılında bunun televizyonlarımıza girmesi ile birlikte oranlarda gözle görülür bir artış yaşandı. Özellikle geride bıraktığımız sene ülkemizde bitcoin ve diğer kripto para alım-satım alanlarına yoğun bir talep yaşandı. Bunu fırsat bilen yenilikçi birçok firma da kendi kripto para bozdurma sitesini kurdu. Halen de bu sitelere yoğun talep ve ilgi devam etmektedir.

Ülkemiz Avrupa’da Kripto Paranın Temsilcisi Durumuna Gelebilir

Yapılan araştırmalara göre ülkemiz, Avrupa’da kripto paranın temsilcisi durumuna gelebilir. Ancak ülkemizde kripto para eşit bir şekilde dağılmıyor. Genelde büyük bir çoğunluk alım satım sitelerinin ve benzeri büyük sahiplerin elinde bulunuyor.

Son zamanlarda bazı bankaların veya bankacılık uygulamalarının da kripto paralarla ilgilenmeye başlaması ülkemizde bu konuda farklı şeyler görebileceğimizin bir simgesi. İlerleyen günlerde bazı restoran ve benzeri yerlerde belki de kripto para ile alışveriş yapabilir duruma gelebiliriz. Ancak şimdilik biraz daha zaman geçmesi gerekiyor.

İlginiz Çekebilir

Ömer Gül

Kocaeli Üniversitesi Halkla ilişkiler bölümünden mezunum. Türkiye genelinde yaşanan olayları takip ederim, aynı zamanda teknolojik gelişmeler ve magazin dünyasıyla ilgili konularda yazmayı da seviyorum. Tarafıma Ogul@gmail.com mail adresimden ulaşabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu