EDİTÖR BAŞVURU
Spor

TFF tarafından alınan kararlar 5 maddede açıklandı

Kulüpler Birliği'nin taleplerinin ardından toplanan TFF, yeni transfer dönemi ve harcama limitleriyle ilgili aldığı kararları açıkladı.

Türkiye Futbol Federasyonu merakla beklene kararlarını 5 madde altında toplayarak açıkladı. Kulüpler Birliği özellikle harcama limitleri ve yeni transfer dönemiyle ilgili isteklerini TFF’ye belirtmişti. Bunun ardından toplanan TFF tarafından yapılan açıklamada, “2021-2022 Futbol Sezonu Birinci ve İkinci Transfer Dönemlerinin ilan edilen bitiş tarihlerinin birer hafta uzatılması kararlaştırılmıştır” denildi.

TFF'nin aldığı kararlar

FİNANSAL BÜTÇE YENİ SAPMA ORANI YÜZDE 25 OLDU

TFF’nin aldığı kararlar şöyle:

 1. Covid-19 Pandemisi etkisi göz önüne alınarak; gişe ve ürün satış gelirleri gibi gelirlerde, 2018-2019 sezonu verileri enflasyon ile uyarlanarak bugüne getirilecektir.
 2. Covid-19 Pandemisinin finans piyasalarına olan olumsuz etkisi sebebi ile; takım harcamalarına dahil olan yabancı para cinsinden yükümlülüklerin 2021-2022 sezonu güncel kurları yerine 2020-2021 sezonu (01.06.2020-31.05.2021) ortalama kurları (TCMB döviz alış) hesaba alınacaktır.
 3. Takım Harcama Limitlerinin arttırılmasında tüm kulüpler için 1/3 oranının kullanılması yerine; kulüplerimizin konsolide net borç ve alacaklarının net gelirlerine oranlaması ile hesaplanan 1/3, 2/3 ve %100 oranları kullanılacaktır.
 4. Covid-19 Pandemisi ve Süper Lig takım sayısının artışının olumsuz etkileri sebebi ile tüm kulüplerimiz için 2021-22 sezonunda kabul edilebilir sapma oranı %25 olarak kabul edilmiştir.
 5. 2021-2022 Futbol Sezonu Birinci ve İkinci Transfer Dönemlerinin ilan edilen bitiş tarihlerinin birer hafta uzatılması kararlaştırılmıştır.

İlginiz Çekebilir

Murat Dere

Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi İktisat Bölümünü bitirdikten sonra çeşitli alanlarda çalıştıktan sonra kendimi ekonomi ve siyaset konusunda geliştirdim. Bu konularda severek ve tarafsız olarak okuyuculara haberler paylaşmaya çalışıyorum. Tarafıma ulaşmak isterseniz Mdere@lafmacun.net mail adresine iletilerinizi yollayabilirsiniz.

2 Yorum

 1. Tafarel tanrının eli dedi. 8.5 kişiyle oynadılar. Hasan şaş köpek gibi koşuyordu. Haci o dünya yıldızı renoaldo mu neydi ona çalımlar atıyordu. Ben futbolu bu şekilde biliyorum başkası tırt. Jardel hazırcıydı :)))
  Mapeza hep faul yapardı. Sabri de sabrilik yapıyordu. UEFA ne kadar güzeldi….

 2. Tff nedir yani açılımı nedir diye düşündüğümde türkiye futbol federasyonu olduğunu öğrendim. Bu kisaltmalar oldukça jenerik oluyot. Allahtan ki *mk diye bir kısaltma yok :D
  Saka bir yana tüm futbolcularımıza buradan başarılar iletiyorum kalın sağlıcakla.

Sizin düşünceniz nedir?

Başa dön tuşu