Sporİlginç Bilgiler

Dünyanın en tehlikeli 3 sporu

Okurken bile tüylerinizi diken diken yapacak gerilim ve adrenalin dolu, en tehlikeli sporları görmeye hazır mısınız? İzlerken bile korkabilirsiniz.

istanbul temizlik şirketi

Okurken bile tüylerinizi diken diken yapacak gerilim ve adrenalin dolu, en tehlikeli sporları görmeye hazır mısınız?

Adrenalin tutkusu olan kişilerin bile kolay kolay yapmaya cesaret edemeyecekleri birbirinden ilginç dünyanın en tehlikeli üç sporunu sizler için derledik.

1. Free Solo Tırmanış

 

Halatlar, takımlar, koruyucu giysiler gibi herhangi bir emniyet aleti kullanılmadan kayalar üzerinde yapılan bir serbest tırmanış şekli olan free solo tırmanış, son derece tehlikeli ve adrenalin dolu bir spor. Tırmanış esnasında sadece toz torbası ve kaya tırmanış ayakkabısı kullanılmasına rağmen kayalara çıplak ayakla bile tırmananı görmek mümkün. Bu spor, yeterince uzman olmayanlar tarafından denendiğinde ya da tırmanış esnasında yanlış bir hareket yapıldığında, ciddi yararlanmalara ve hatta ölümlere sebep olabiliyor. Free soloda uzmanlaşmak isteyenler varsa sadece fiziksel olarak değil psikolojik olarak da kendini heyecan dolu saatler için hazırlamalı.

2. Freestyle Motocross

Ölüme meydan okuyarak yapılan bir diğer spor freestyle motocross. Cross motorları ile havada taklaların atıldığı ve ellerin serbest bırakılarak akrobasi hareketlerinin yapıldığı gerilim ve heyecan dolu olan freestyle motocross, tehlike derecesi oldukça yüksek bir spor.

3. Wingsuit Flying

Hava geçirgenliği düşük kumaşlardan üretilmiş özel kıyafetler ile uçaklardan ya da dik yamaçlardan boşluğa atlanılarak yapılan tehlike dolu bir spor. Serbest atlayış eğitimini kesinlikle almayı gerektiren wingsuit flying, adrenalin tutkunları için uygun gibi görünse de her şeyi göze almayı gerektiriyor.

Serkan Kara

27 Yaşındayım ve Ankara'da yaşıyorum. ODTÜ Bilgisayar Mühendisliği bölümünden mezun oldum, genelde takip ettiğim konularda ki fikirlerimi burada yazılarımla sizlere aktarmaya çalışıyorum.

Bir Yorum

  1. Adrenalin salgılayan her spor tehlike arz ediyor bana göre mesela adam altında dağ bisikleti dağın tepesine çıkmış oradan ölümüne yokuş aşağı bisiklet sürmeye kalkıyor akıl işi değil hadi onu geçtik hiç olmazsa ayağı yere değiyor ya yamaç paraşütü yapanlara ne diyeceksiniz yada serbest paraşüt atlayışı adamlar yarasa kanat takıyor gökyüzünden neredeyse uzay boşluğundan atlayıp havada dakikalarca süzülüyorlar paraşüt açılmasa işler ters gitse adamı yerden spatula da getirseler kazıyamazlar.Onun için bana göre en güzel spor santranç 😀 neden hammalık yapayım beyin bedava 😀

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu