YaşamHaberlerTürkiye

Son 24 saatte sadece bilinen 3 kadın cinayeti

Türkiye'de sadece son 24 saatte bilinen 3 kadın cinayeti işlendi. Son kurbanlar İstanbul'dan Aylin, Malatya'dan Selda ve Gaziantep'te Vesile oldu.

istanbul temizlik şirketi

Artık hemen her gün kadın cinayeti haberi izleyip, okumaya alıştık. Sadece son 24 saat içerisinde Türkiye’de sadece bilinen, ortaya çıkan 3 kadın cinayeti gerçekleşti.

İstanbul’dan akademisyen olan ve kadına şiddetle ilgili programlara konuk olarak katılan Dr. Aylin Sözer, Kemal Delbe tarafından öldürüldü ve yakıldı. Bir diğer kurban ise Malatya’da kocası Mehmet Taş tarafından öldürülen Selda Taş ve Gaziantep’te oğlu Uğur Dönmez tarafından öldürülen Vesile Sönmez son kurbanlar oldular.

Aylin Sözler

Aylin Sözler

İstanbul’da yaşayan Aylin Sözler, daha önce kadınlara yönelik şiddet ve cinayetlerle ilgili bir çok programa katılmıştı. Eski erkek arkadaşı olduğu söylenen Kemal Delbe tarafından önce boğazı kesildi ardından hırsızlık süsü vermek için yakıldı.

Selda Taş

Selda Taş

Malatya’da yaşanan olayda ise Selda Taş, daha önce bir çok suçtan sabıkası olan Mehmet Ta tarafından başından tabancayla vurularak öldürüldü.

Vesile Dönmez

Vesile Dönmez

Gaziantep’te kadın cinayetine kurban olan Vesile Dönmez, şizofren hastası olduğu söylenen oğlu Uğur Dönmez tarafından kafasından vurularak öldürüldü. Cinayetin ardından kendini eve kilitleyen Uğur Dönmez, bir süre direndikten sonra polislere teslim oldu.

Burada yer alan kurbanlar sadece bilinenler, ortaya çıkanlar.

İlginiz Çekebilir

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu