Faydalı BilgilerListeler

Silinen Veriler – EASEUS DATA RECOVERY – ile Kurtarılır

istanbul temizlik şirketi
Kabul etmeliyiz ki artık dijital bir çağ da yaşıyoruz ve hemen her şeyimizi de bu dijital ortamın içinde gerçekleştiriyoruz. Öğrenciler ödevlerini, çalışanlar tüm dosyalarını, müzik yapanlar kayıtlarını, patronlar hesaplarını… Neredeyse yaşadığımız tüm özel anlarımızı, çekmiş olduğumuz fotoğraflarımızı ve geçmişimizi ya bilgisayarlarda ya da cep telefonlarımızın hafızasında saklıyoruz. Peki ya bizler için bu kadar önemli olan bilgiler silinmiş olsa ne yapacağız?Birçok kişi bu olumsuz duruma engel olmak için önlemini önceden alarak özel ve değerli bilgilerini hard disklere kopyalayarak ya da internet ortamında bulunan saklama alanlarına yükleyerek bilgilerini koruma altına almaktadır. Fakat her geçen gün artan bunca bilgi, fotoğraf, video ya da ödev her ne olursa olsun bilgisayar ya da cep telefonuna girecek virüsle ya da ufak bir hata ile silinebilme riski ile karşı karşıyadır. Silinen verileri kurtarma için profesyonel şirketlere ya pahalı ücretler ödeyeceksiniz ya da EaseUS Data Recovery Wizard  uygulamamızı indirerek silinen verilerinizi kolayca geri getireceksiniz.

Yanlış duymadınız EaseUS Data Recovery Wizard kullanımı kolay ve hızlı bir şekilde sildiğiniz verileri geri getiren muhteşem bir uygulamadır. Gelin, EaseUS Data Recovery Wizard ile silinen veriler nasıl kurtarılır hep birlikte göz atalım.

EaseUS Data Recovery Wizard Kurulumu ve Kullanımı

Kullanmış olduğunuz bilgisayar programı Windows ya da Mac fark etmeksizin, linkte yer alan EaseUS Data Recovery Wizard uygulamasını bilgisayarınıza indirin ve kurulum için gerekli adımları takip ederek uygulamayı bilgisayarınıza kurarak ilk adımı tamamlayın. Bilgisayarınızdan silmiş olduğunuz ve geri getirmek istediğiniz verileri kurtarmak için izleyeceğiniz adımlar ise şöyle;

⦁ Silinen verileri kurtarmak için yapacağımız ilk işlem elbette EaseUS Data Recovery Wizard programını çalıştırmak gerekir. Bunun için bilgisayarın ana ekranına eklenen uygulama kısa yolu üzerinde çift tıklayın. Karşınıza resimde ki gibi bir ekran çıkacaktır.

Silinen Veriler - EASEUS DATA RECOVERY - ile KurtarılırSabit disk sürücüleri altında yer alan yerel disk bilgisayarınızın hafıza birimidir ve sildiğinizi düşündüğünüz veriler bu disk içinden geri getirilecektir. Bu yüzden yerel diski bir kez tıklayıp, ardından “Tara” butonuna basarak bir diğer adıma geçebilirsiniz.

⦁ Daha sonra karşınıza gelen ekran ise bilgisayarınızdan sildiğiniz ve yerel disk içinde yer alan tüm verileri görebileceğiniz son ekrandır.

Silinen Veriler - EASEUS DATA RECOVERY - ile KurtarılırYukarıda yer alan resim de; yerel sürücünüzün hafızasında bulunan tüm veriler, sol taraftaki alt alta klasörlerin bulunduğu alanda yer almaktadır. Sağ taraf ise kurtarmak istediğiniz veriyi seçip geri getirme işlemi için onay verdiğiniz alandır. Sağ alt köşede yer alan “Kurtar” butonu silinen veriyi geri getirecek son adımdır. Dolayısıyla yapacağınız tek şey, sol tarafta yer alan yerel sürücü dosyaları içinden silmiş olduğunuz ya da geri getirmek istediğiniz verileri seçip, “Kurtar” butonuna tıklamak olacaktır.

Şayet; EaseUS Data Recovery Wizard programını sitesinde yer alan “Free Trial” yani ücretsiz test sürümünü tıklayarak indirdiyseniz, karşınıza ürün anahtarı girmenizi isteyen bir ekran çıkacaktır. Bu kısımda uygulamayı “Şimdi Al” butonuna tıklayarak, güvenli ödeme yöntemleri sayesinde hızlıca satın alıp işleminize devam edebilirsiniz. Bu sayede silmiş olduğunuz tüm verileri kolay ve hızlı bir şekilde geri almış olacaksınız.

EaseUS Data Recovery Wizard uygulaması dünya çapında en çok kullanılan ve silinen verileri kurtaran bir uygulamadır. Öyle ki artık kurtarılamaz olduğu düşünülen birçok silinmiş veri bu yazılım ile çok kısa bir sürede kurtarılarak geri alınmıştır. Sizlerde silinen verileri nasıl geri getireceğim diye kara kara düşünüyorsanız, hiç beklemeden linkte yer alan EaseUS Data Recovery Wizard uygulamasını indirin ve silinmiş verilerinize kısa sürede tekrar kavuşun.

İlginiz Çekebilir

Murat Dere

Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi İktisat Bölümünü bitirdikten sonra çeşitli alanlarda çalıştıktan sonra kendimi ekonomi ve siyaset konusunda geliştirdim. Bu konularda severek ve tarafsız olarak okuyuculara haberler paylaşmaya çalışıyorum.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu