Gezi RehberiListeler

Turistler İçin Dünyanın En Tehlikeli 10 Ülkesi

Turistlerin tatilde yaşadıkları olayların incelenmesinin ardından tatil için tehlikeli ülkelerin sıralaması hazırlandı. İşte tatil için en tehlikeli 10 ülke.

Tatil için dünyanın çeşitli yerlerini gezmek isteyen turistleri bazen gittikleri yerlerde tehlikeler bekliyor olabiliyor. bu tehlikelerin başında gittikleri ülkelerde yaşanan savaşlar, ülkenin içerisinde bulunduğu ekonomik kriz, ve yaşanan suçların bir türlü engellenmesi gibi durumlar yer alıyor.

Turistlerin tatilde yaşadıkları olayların incelenmesinin ardından tatil için tehlikeli ülkelerin sıralaması hazırlandı. İşte tatil için en tehlikeli 10 ülke.

10. Ukrayna

Ukrayna

Özellikle ülkemizden en çok tatile giden ülkelerin başında geliyor. Rıdvan Dilmen’in deyimiyle en çok deplasman taraftarı Ukrayna’ya gidiyor.

Ülkede son zamanlarda özellikle Türk turistlere (Erkeklere) karşı bir düşmanca bakış yer alıyor. Sanırım sebebini sizlerde biliyorsunuzdur. Kiev ve Lviv şehirlerinde renkli gece hayatı turistleri cezbediyor ama yinede gidince dikkali olmalısınız.

9. Honduras

Honduras

Muhteşem bir doğaya sahip olan Honduras’da diğer komşu ülkeleri gibi bir çok farklı salgın haslıkla mücadele ediyor, etrafında yer alan ülkelerinde etkisiyle Honduras’ta uyuşturucu ticareti ve çeteler turistlere tehliye yaratmaya devam ediyor.

8. Kenya

Kenya

Kültür gezisi yerine doğa ve vahşi yaşam tatili yapmak istiyorsanız bu ülke tam size hitap ediyor. Bütün doğal güzelliklerin yanında tehlikeli hayvanlar ve yaşanan hırsızlık olayları ülkeyi tehlikeli tatil ülkeleri arasında sokuyor.

7. Mısır

Mısır

Aslında dünyanın en güzel tatil yerleri arasında gösterilen mısırda tarihi ve doğayı bir arada yaşayabilirsiniz. Düplü dalış alanında dünyanın en güzel resifleri yine mısırda yer alıyor, piramit gezisini dememe gerek bile yok sanırım.

Piramit gezisinin yapıldığı alanda bir çok salgın hastalığının bulunduğunuda belirteyim.

6. Venezuela

Venezuela

Ülkede yaşanan yüksek enflasyon ve halkın çok düşük maaşla çalışması, bazen ülkeye yanında yüksek nakitle gelen turistlerin hırsızlıkla karşılaşmasına sebep olabiliyor. Unutmadan söyleyelim 100 $ bile yüksek miktarda nakit anlamına geliyor.

5. Nijerya

Nijerya

Doğa harikası bu ülkeye gidecekleri bekleyen en büyük tehlike kesinlikle hırsızlık olayları. Sokak ortasında güpe gündüz yapılan soygunlarla ilgili internette bir çok video ve haber görebilirsiniz. Ama gitmeye değer mi? Bence değer. Giderseniz biraz daha dikkatli olmalısınız.

4. Pakistan

Pakistan

Tam adı Pakistan İslam Cumhuriyeti olan ülkede çeşitli salgın hastalıklar yer alıyor.  Hastalıkların yanında El-Kaide ve Taliban’ın ülkede etkin hale gelmesi ve iç karışıklıklarda tatil için tercih edilecek yerler arasında arka sıralara atılmasına sebep oluyor.

3. El Salvador

El Salvador

Orta Amerika ülkelerinden birisi olan El Salvador batıda ki komşusu Guatemala, doğu ve kuzey komşusu ise Honduras’dır. Ülkede çok düşük gelir ve ekonomik krizlerin yanıda çetelerin etkin olması dünyanın en tehlikeli yerlerinden birisi olmasının sebebi.  Gitmeden önce bir kez daha düşünün.

2. Yemen

Yemen

Ordadoğu’da Arap yarımadasında bulunan Yemen Cumhuriyeti, arap baharının ardından başlayan iç savaş halen sona ermedi. Ülkede bir çok farklı ülkenin desteklediği gruplar halen bir biriyle çatışma halindeler.  Yemen’de bir kesim açlıkla savaşırken diğer kesim yaşantısını normal devam ettirmektedir. Kızıl deniz ve Ümit Burnu ülkenin gezilecek yerlerindendir.

1. Kolombiya

Kolombiya

Özellikle uyuşturucu kartellerinin ölünüme rekabet olduğu bu güzel ülkede gezilecek yerler çok olsada, ülkenin bir çok yerinde yaşanan soygun, gasp ve adam kaçırma olayları Kolombiya’yı dünyanın en tehlikeli tatil ülkesi konumuna getiriyor.

Originally posted 2021-11-19 09:27:51.

İlginiz Çekebilir

Sevda Öztürk

1990 Antalya doğumluyum, magazin, sinema haberlerini yakından takip eder, onlar hakkında güncel haberler ve içerikler yayınlıyorum. Sozturk@gmail.com adresinden tarafıma ulaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu