Gezi RehberiListeler

Şarm El Şeyh Gezi Rehberi

Şarm El Şeyh, Kızıldeniz ve Sina Dağının olduğu yerde bulunan çok güzel bir Mısır şehridir. Eskiden sadece basit bir kasaba olan Şarm El Şeyh, günümüzde bir tatil cenneti halini almıştır. Açılan oteller ve restoranlar ile günümüzde, şehir tam bir turizm merkezi haline gelmiştir. Şarm EL Şeyh, özellikle şahane denizi ile turistleri büyülemeyi başaran bir şehirdir. Tropikal havası, turistlerin burayı tercih etmesine neden olmaktadır. Bu yazıda Şarm El Şeyh Gezi Rehberi (Ortadoğu) hakkında bilgi verilecektir.

Şarm El Şeyh Gezilecek Yerler

Şarm El Şeyh Gezilecek Yerler

Birçok aktivitenin yapılabileceği bir şehir olan Şarm El Şeyh, gezilecek bir çok yere sahiptir. Kızıldeniz mutlaka gezilmesi gerekilen bir yerdir. Güzel bir plaja sahip olan Kızıldeniz, aynı zamanda su altı görünümü ile de insanları büyüleyen şahane bir denizdir. Kızıldeniz’de, türlü türlü balıklar bulunmaktadır. Mısır şehir merkezi olan Naama Bay, mutlaka görülmesi gerekilen yerlerin başında gelmektedir. Naama Bay, turistler ve şehrin insanları ile dolu olan kalabalık bir yerdir. Bu caddede, kafeler ve restoranlar bulunmaktadır. Ayrıca, burada hediyelik eşyaların satıldığı yerler bulunmaktadır. Bu mağazalardan, firavun objeleri gibi ilginç hediyeler alınabilir.

Şarm El Şeyh’e Ne Zaman Gidilmeli?

Şarm El Şeyh'e Ne Zaman Gidilmeli?

Mısır ülkesinin çok sıcak bir yer olduğu açıktır. Yaz aylarında hava sıcaklığı 40 dereceyi geçmektedir. Kışın ise hava sıcaklığı 25 derece civarında olmaktadır. Buraya, istenilen herhangi bir zamanda gidilebilir. Sıcak havayı sevenlerden değilseniz, sonbahar, kış aylarında gidilebilir.

Şarm El Şeyh’e Nasıl Gidilir?

Şarm El Şeyh'e Nasıl Gidilir?

İstanbul’dan direkt uçuşlar bulunmaktadır. Şarm El Şeyh şehrine, Pegasus ve THY ile gidilebilir. 2-3 saatlik bir uçuş ile gidilmektedir.

Şarm El Şeyh’de Konaklama

Şarm El Şeyh'de Konaklama

Şehirde birçok otel bulunmaktadır. Özellikle erken rezervasyon ile maddi açıdan bir yarar sağlanabilmektedir. Hyatt Regency, tercih edilebilecek bir yerdir.

pomeranian boo fiyatları

Sevda Öztürk

1990 Antalya doğumluyum, magazin, sinema haberlerini yakından takip eder, onlar hakkında güncel haberler ve içerikler yayınlıyorum. Sozturk@gmail.com adresinden tarafıma ulaşabilirsiniz.

Sizin düşünceniz nedir?

Başa dön tuşu