Faydalı BilgilerListeler

Facebook Video İndirme Nasıl Yapılır?

Dünyada en çok kullanılan sosyal medya ve arkadaşlık ortamı olan Facebook içerisinde neredeyse Youtube ile yarışacak derecede video barındırmaktadır. Bu videoların bazen bazıları hoşumuza gider ve indirmek isteriz peki ama bunu nasıl gerçekleştireceğimiz hakkında hiçbir fikrimiz yoksa yapmanız gerekenleri adım adım anlatacak ve dilediğiniz videoyu indirmenizin olanağını sizlere sunacağız. İki farklı ve kolay yol söyleyerek hangisi sizin için daha pratik gelirse onu kullanama seçeneğini de sizlere bırakacağız. 

Birinci yolun ilk adımı olarak Facebook da indirmek istediğiniz videoyu açıyorsunuz ve daha sonra bu videonun üzerinde sağ tıklayarak “Show video URL” kısmına tıklıyorsunuz. Böylelikle videonun linkini kopyalamış oldunuz. Şimdi ise ikinci adım olarak tarayıcıda bir sekme açıyor ve adres çubuğunda bu kopyaladığımız URL de “www” kısmını siliyor yerine “m” yazıyoruz. Böylelikle bağlantıyı mobil görünümde açılmasını sağlıyoruz. Açılan video sayfasında videonun üzerine sağ tıklıyor ve “Video olarak kaydet” kısmına tıklayarak indirme işlemini gerçekleştirebiliyoruz.  Ne bir program ne bir yardımcı araç ne de bir internet sitesi kullanarak video indirmeyi gerçekleştirdik. 

Peki ama internet sitesi kullanarak demişken, bu videoların indirmesini sağlayan yapıda olan internet siteleri mevcut ilk adımlarda geçekleştirmiş olduğumuz video URL kopyalama işlemini gerçekleştirdikten sonra Google’a Facebook dan video indirme sitesi diye aratma yaptığınızda karşınıza bir çok site çıkacaktır bu sitelerde yer alan video kutucuğunun içerisine kopyalamış olduğunuz URL’yi kopyaladıktan sonra indirme işlemini gerçekleştirebilirsiniz. 


pomeranian boo fiyatları

Murat Dere

Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi İktisat Bölümünü bitirdikten sonra çeşitli alanlarda çalıştıktan sonra kendimi ekonomi ve siyaset konusunda geliştirdim. Bu konularda severek ve tarafsız olarak okuyuculara haberler paylaşmaya çalışıyorum. Tarafıma ulaşmak isterseniz Mdere@lafmacun.net mail adresine iletilerinizi yollayabilirsiniz.

Sizin düşünceniz nedir?

Başa dön tuşu