Faydalı BilgilerListeler

Sarımsak çayı nedir, faydaları nelerdir, nasıl hazırlanır?

Hemen her derde deva olarak bilinen sarımsağın çayını denediniz mi? İşte sarımsak çayının faydaları ve nasıl hazırlacağınızın tarifi.

Sarımsağın faydaları nelerdir?

Gelişen teknoloji ve bilimsel çalışmalar eşliğinde yapılan araştırmalar, sarımsağın mucizevi faydalarını gün ışığına çıkarmaya devam ediyor. En son yapılan çalışmalar ile sarımsağın saç bakımından, kalp sağlığına, vücutta kan şekeri düzeyinin korunmasına katkı sağlamaktan, yüksek tansiyonu ve kolesterolü düşürmeye kadar birçok faydası tespit edildi.

Bunların yanı sıra doğal bir antibiyotik olarak da tüketilen sarımsak, insan vücudunda yabancı mikroorganizma ve bakterilerin hastalık oluşturmasına engel oluyor. Sarımsak dünya genelinde yüzyıllar boyunca farklı medeniyetler tarafından doğal şifa kaynağı olarak görüldü. Çok değişik şekillerde tüketilen sarımsak, son zamanlarda sarımsak çayı şeklinde tüketilerek vücudun toksinlerden temizlenmesine yardımcı olurken sindirim sorunlarına da çok iyi geliyor.

Sarımsak çayının faydaları nelerdir?

Sarımsak çayının faydaları nelerdir?

  • Sarımsak çayı düzenli tüketildiğinde, kalp sağlığının korunmasına yardımcı olur.
  • Vitamin ve mineraller bakımından zengin olduğu için vücut direncini yükseltir.
  • Vücuda zarar veren mide parazitlerini temizler.
  • Sarımsak çayı düzenli tüketimde, sindirim sistemini temizler.
  • Bağırsaklarda biriken gazın giderilmesini sağlar.
  • Doğal antibiyotik olan sarımsak, sinüsleri açar.
  • Buharı solunduğunda bronşitin etkilerini azaltarak, iyileşmeyi hızlandırır.
  • Vücut direncini yükselterek, gribe karşı korur.
  • Doğal antibiyotik olan sarımsak, enfeksiyonlara karşı vücudun daha dirençli olmasını sağlar.

Sarımsak çayı nasıl hazırlanır?

Sarımsak çayının hazırlanması oldukça kolaydır. Tek yapmanız gereken burada vereceğimiz tarifi sırası ile uygulamak, İlk olarak bir çay bardağı sarımsak çayı hazırlanışının tarifini verelim; Bir çay bardağı su, 1-1,5 diş soyulmuş sarımsak, 1 çay kaşığı organik bal ve çeyrek limon. İlk önce bir bardak su içine soyduğumuz 1-1,5 diş sarımsağı atarak kaynatıyoruz, daha sonra kaynayan suyu ocaktan alarak bir kenarda ılımaya bırakalım. Sarımsaklı su ılıyınca içine bir çay kaşığı organik bal ve çevrek limon eklenerek içebilirsiniz.

Her sarımsak çayı yaptığımızda, 1 çay bardağı suya 1-1,5 diş sarımsak ekleyerek miktarı çoğaltabilirsiniz. Eğer yaptığınız sarımsak çayı artarsa, kalan çayı hava almayacak şekilde bir cam kavanoza ekleyerek buz dolabında 2 gün muhafaza edebilirsiniz.

pomeranian boo fiyatları

Ömer Gül

Kocaeli Üniversitesi Halkla ilişkiler bölümünden mezunum. Türkiye genelinde yaşanan olayları takip ederim, aynı zamanda teknolojik gelişmeler ve magazin dünyasıyla ilgili konularda yazmayı da seviyorum. Tarafıma Ogul@gmail.com mail adresimden ulaşabilirsiniz.

Sizin düşünceniz nedir?

Başa dön tuşu