Faydalı BilgilerListeler

Saç Elektriklenmesini Önleme

Pek çok kadını en çok rahatsız eden konuların başında saçlarının kabarması ve elektriklenmesi yer almaktadır. Saçlarının kabarmasının birçok sebebi bulunmaktadır. Sizde bu tür bir sorunla karşı karşıya iseniz ve saç elektriklenmesini önlemek için ne yapabilirim diyorsanız öncelikle saçlarınızın neden kabardığını tespit etmeniz gerekmektedir. Tespiti yaptıktan sonra sorunuzu çözmeye yönelik adımları atabilirsiniz. Saçların kabarmasının en yaygın sebepleri olarak kurutma hataları, güneş ışınları, saçları aşırı ve yanlış şekillendirme sayılabilir.

Elektriklenen Saçlar İçin Özüm Önerileri

Elektriklenen Saçlar İçin Özüm Önerileri

Dalgalı ve kıvırcık saçlarınız varsa saçlarınızın elektriklenmesinin en büyük sebebi büyük olasılıkla nemdir. Bu durumdan kurtulmak için yapabileceğiniz en iyi şey ise saçlarınızı tamamen kurutmak olacaktır. Saç elektriklenmesini önlemek istiyorsanız saçlarınızı kurutmadan önce kesinlikle dışarı çıkmayın. Saç kurutma makinesi yardımıyla saçlarınızın nemini almalısınız.

Elektriklenen saçlar için çözüm önerileri arasında saçları gün aşırı yıkamak yer almaktadır. Yıkadıktan sonra ise saçların kabarmasını önleyici ürünlerden kullanabilirsiniz. Bu ürünleri seçerken saçlarınızı kuruttuğunuz zaman daha fazla kabarmalarına yol açmayacak türden ürünler olmasına özen göstermelisiniz.

Saçlarınızın hem daha parlak görünmesini sağlamak hem de kabarmasını önlemek için saçlarınızı yıkamayı bitirirken dayanabildiğiniz kadar soğuk su kullanmayı deneyebilirsiniz.

Saçlarda bulunan kırıklarda saç elektriklenmesi ve kabarmasına yol açmaktadır. Bu nedenle saçlarınızı birkaç ayda bir kestirerek özellikle kırık saç uçlarından kurtulabilirsiniz.

Hem güneşin olumsuz etkilerini minimuma indirmek hem de saç elektriklenmesini önlemek için SPF koruyuculu şampuanlardan kullanmayı tercih etmelisiniz.

pomeranian boo fiyatları

Serap Yılmaz

2010 yılında haber sitelerinde editörlük kariyerine başladım ve zamanla yolum Lafmacun.Net ile kesişti. Magazin ve ünlüleri yakından takip eden yazar, Türkiye ve dünya gündeminde yaşanan magazinsel olayları Lafmacun.net okurlarına aktarıyor. Bana ulaşmak için: Syilmaz@lafmacun.net adresine mail atabilirsiniz.

Sizin düşünceniz nedir?

Başa dön tuşu