Faydalı BilgilerListeler

Saç dökülmesinin nedenleri

Sağlıklı, güzel bakımlı saçlar, insanoğlunun eski çağlardan beri en fazla önemsediği konuların başında gelmektedir. bunun başlıca sebeblerinden biri ise insanın karşı cinse kendini farklı göstere isteğidir. İkinci bir sebep ise insanın kendini beğenme egosudur. Bu yüzden insan ,saçlarına her dönem farklı özen göstermiştir.

Eski tarihi bulgular ve kazılarda da gördüğümüz gibi daha o eski ilkel çağlarda dahi atalarımızın saçlarına ne kadar ihtimam gösterdiği açık seçik görülmektedir. yine Kızılderili kültürüne baktığımızda Kızılderililerin düşmanını öldürdüğünde veya esir aldığında ondan aldığı en büyük ziynet kafa derisini yüzerek düşmanının saçlarına sahip olmak olduğunu görürüz. Bu savaş ziynetini de en önemli aksesuarı olarak vücudunun değişik yerlerine takarak gücünü kuvvetini kabilesine gururla gösterdiğini gerek tarih kitaplarında gerekse amerikan kızılderili filmlerinin hepsinde görürüz.

Bakımlı güzel saçlar tarihin her döneminde statü haline gelmiş, kadınında erkeğinde en fazla değer verdiği vücudun en önemli parçası haline gelmiştir. Kozmetik sektörünün en fazla üretim yaparak para kazandığı ürünlerinin başında da saç bakım ürünleri gelmektedir. Bu sektörde saç bakım ürünleri devasa bir sektör haline haline gelmiş bulunmaktadır. Bu sektörün bu nedenle büyüme nedenlerini ikiye ayırarak cevaplayabiliriz. birinci ana neden kadının saçlarına gösterdiği fazla önemdir.kadınlar saçlarının canlı güzel bakımlı olabilmesi için bu sektöre olağanüstü paralar harcamaktadırlar .Kadınların bu sektördeği harcadığı paralar erkeğin harcadığı paranın fesah fersah üstündedir. Arada bu kadar büyük fark olmasının bir başka nedenide kadınların sürekli saç renklerini değiştirmek için kozmetik sektörüne verdikleri büyük paralar olan saç boyalarıdır.

Erkeklerin ise özellikle saç dökülmelerine karşı önlem alarak, bu sektörde dökülmeye karşı harcadıkları ilaç paralarıdır. Erkeğin en önemli sorunudur saç dökülmesi. Erkekliğinin en önemli sorunudur saç dökülmesi.Buna kadınlarında kel erkeklerden ziyade bakımlı güzel saçlı erkekleri tercih etmeleri yatmaktadır. Erkeğin en önemli kabusudur saç dökülmesi. Erkekliği gitmiş gibi hisseder kendini. Bu yüzdende saç bakım kozmetiklerine büyük paralar harcar.Erkeğinde vücut bakım ürünlerinde harcadığı en büyük kalemdi saç bakım ürünleri.

Tüm bunların yanında erkeğin, saçı dökülmüş erkeklerin başka bir sorunu daha vardır. Gelişen teknoloji saç ekimini mümkün hale getirerek neredeyse orijanili gibi saç ekmeyi geliştirmiştir. Tabii ki bunun maddi bir boyutu da vardır. Saç ekim işlemleri erkeğin bütçesini ciddi bir şekilde sarsmaktadır. Bu nedenle herkesin saç ekimi yaptırması mümkün olamamaktadır.

Velhasıl erkeğinde kadınında en önemli sorunudur saçlar. Erkeğin derdi saçının dökülmesi, kadının derdi ise saçını ne renge boyacağıdır. İşte her ikisi de bu sorunlarına cevap bulabilmek için devasa paralar harcamaya devam edeceği gerçeği de önümüzde yalın olarak durmaktadır.

pomeranian boo fiyatları

Murat Dere

Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi İktisat Bölümünü bitirdikten sonra çeşitli alanlarda çalıştıktan sonra kendimi ekonomi ve siyaset konusunda geliştirdim. Bu konularda severek ve tarafsız olarak okuyuculara haberler paylaşmaya çalışıyorum. Tarafıma ulaşmak isterseniz Mdere@lafmacun.net mail adresine iletilerinizi yollayabilirsiniz.

Sizin düşünceniz nedir?

Başa dön tuşu