Instagram takipçi satın al
Faydalı BilgilerListelerYaşam - insan

Ramazan’da Sağlıklı Kilo Verme Yöntemleri

Ramazan’ın gelmesiyle beraber herkes nasıl kilo vereceğini düşünmeye başladı. Peki Ramazan’da nasıl kilo verilir? Bu sorunun cevabını yazımızda sizlerle paylaşacağız.

istanbul temizlik şirketi

Ramazanın gelmesiyle beraber herkes nasıl kilo vereceğini düşünmeye başladı. Hem yaz aylarında olmamız hem bayramın yaklaşması insanların kilo verme isteğini daha fazla artırdı diyebiliriz. Peki Ramazan’da nasıl kilo verilir? Bu sorunun cevabını yazımızda sizlerle paylaşacağız.

İftarla Sahur Arası 2 Litre Su İçin

Ramazan’da oruç tutuyorsanız gün içerisinde uzun bir süre su içemiyorsunuz demektir. Bu durum kilo vermenizi zorlaştıracaktır. Bu yüzden iftarla sahur arasında 2 litre su tüketmeye çalışın. Bu gün içerisinde daha az susamanızı sağlayacaktır. Aynı zamanda yavaşlayan metabolizmanızı da hızlandıracaktır.

Sahurda Hafif Gıdalar Tüketin

Sahurda Hafif Gıdalar Tüketin

Herkesin yaptığı yanlışlardan birisi sahurda ağır gıdalar tüketmektir. Özellikle karbonhidrat tüketimi bu dönemde kilo almanıza sebep olur. Aynı zamanda çabuk acıkmanıza da sebep olacaktır. Bu yüzden  karbonhidrat yerine protein ağırlıklı beslenmenizi tavsiye ederiz. Protein tüketimi tokluk sürenizi uzatacaktır.

Sahurda yağlı gıdalar yerine daha hafif ve lifli gıdalar tüketmelisiniz. Örneğin sahurda yumurta haşlaması yemeniz hem sizi tok tutacak hem de kilo vermenize yardımcı olacaktır.

İftarda Dinlenerek Yemek Yiyin

İftarda Dinlenerek Yemek Yiyin

Uzun bir süre aç kalındığı için insanlar iftarı heyecanla bekliyor ve hızlı bir şekilde yemeklerini yemeye çalışıyor. Fakat bu durum aynı hızla kilo almanıza sebep olacaktır. Bu yüzden olabildiğince yavaş yemek yemeye çalışın. Aynı zamanda yemek yerken diğer yemeğinize geçeceğiniz zaman 5 – 10 dakika beklemelisiniz. Bu midenizin dinlenmesini sağlayacağı gibi kilo vermenize de yardımcı olacaktır. Kendinizi daha hızlı doymuş hissedecek ve yemekten sonra hazımsızlık gibi problemler yaşamayacaksınız.

İlginiz Çekebilir

Serap Yılmaz

Magazin ve ünlüleri yakından takip eden yazar, Türkiye ve dünya gündeminde yaşanan magazinsel olayları okuyuculara aktarıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu