Faydalı BilgilerListeler

Psikolojik Yorgunluk Hissedenler İçin Mucize: Yeşil Çay

Yorgunluğu Alan Bitki Çayları

Yorgunluğu Alan Bitki Çayları

Pek çok sebep içeren ve nedenlere bağlı uykusuzluk sorunu ile karşı karşıya kalabiliriz. Yorgunluğu yetersiz beslenmeye de bağlayabiliriz. Stres uykusuzluk ve yoğun bir iş yapımı da kaynaklanmalıdır. Bunlara bağlı birde bazı hastalıklar etkisini gösterebilmektedir. Anemi depresyon ve troid gibi hastalıklar olabilir. Eğer kendimizde uzun süre fark ettiğiniz kronik bir yorgunluğunuz var ise doktor ile görüşme sağlamanız ve duruma göre gerekli tedavilerde bulunmanız gerebilir.

Biberiye Çayı;

Biberiye Çayı; sinirleri sakin tutmada oldukça etkisi bulunmaktadır. Biberiye çağı ülkemizin güzel yerlerinde Akdeniz taraflarında yetiştiriliyordur.  Biberiye çayı Akdeniz tarafında mutfaklardan eksik olmayan bir bitki çayıdır.  Biberiye çayı sinirleri yatıştırması ile birlikte aynı zamanda kan dolaşımını da hızlandırır.

Siyah Çay;

Siyah Çay; Yorgunluğu en iyi alan çaylar arasındadır. Siyah çay ayrıca kafein içermektedir. İçeriğinde bulunan bol miktardaki kafein yorgunluğu almada son derece iyi rol oynar.

Yeşil Çay ve Faydası;

Yeşil Çay ve Faydası; Yeşil çayda da yüksek oranda kafein bulunmaktadır. Büyük bir bardak yeşil çay yaklaşık olarak içerisinde 30 mg kafein bulundurur. Yeşil çay siyah çaya göre daha sağlıklı olduğundan en çok tercih edilen bitki çayı arasında yerini almaktadır. Yeşil çay aracılığı ile zayıflama etkisinin olduğu da herkes tarafından bilinme durumundadır. Yeşil çay tüketiminde uygun görülmeyen tek sebep hamile ve emziren anne adaylara dayalıdır. Bu dönemlerde pek uygun görülmez ve kullanılması da önerilmez.

Halsizliğe İyi Gelen Doğal Bitki Çayları

Bütün hastalıklarda hemen hemen doktora gidilmeden bitkiler aracılığı ile halledilmek istenir. Şifa bitkilerdedir diye boş yere konuşmamış eskiler.

Halsizlik; Sanmayın ki halsizlik sadece yaşadığınız ortamlardan kaynaklı, tüm dünya da yaygındır aslında insanlar içinde en büyük sorunlar içinde bulunuyor. Vücudu yorgunluk isteksizlik kırgınlıklar sarıyor.

Mate çayı yorgunluk için öneride yer alan bir bitki çayıdır. İçeriğinde kafein bulundurması ile beraber yorgunluğu da gidermektedir. Bu çay yeşil çay ile kullanılmakta, yeşil çaya bir kaşık atılarak 4 5 dakika aralığında demlenmesi beklenir daha sonra içilir.

Nane Çayı, eğer içinizden bir şeyleri tüketmek gelmiyorsa kilo da alamıyorsanız, nane çayı mucizenizdir denilebilir. Nane Çayı hem yeme isteğinizi artıracak hem de kilo almanıza yardımcı olacak.

Zencefil çayı, dirençlik aramak isteyenlerin en iyi bitki çayı tercihi olur diyebilmekteyiz. Büyük boy da çay bardağı ve sıcak suya 1 kaşık zencefil ekleyerek 10 dakika bekleyin daha sonra rahatlıkla içebilirsiniz.

pomeranian boo fiyatları

Murat Dere

Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi İktisat Bölümünü bitirdikten sonra çeşitli alanlarda çalıştıktan sonra kendimi ekonomi ve siyaset konusunda geliştirdim. Bu konularda severek ve tarafsız olarak okuyuculara haberler paylaşmaya çalışıyorum. Tarafıma ulaşmak isterseniz Mdere@lafmacun.net mail adresine iletilerinizi yollayabilirsiniz.

Sizin düşünceniz nedir?

Başa dön tuşu