Gezi RehberiListeler

Amerika’ya Giderseniz Kesinlikle Yapmamanız Gereken 7 Şey

1. 21 yaşının altındakilere içki satışı yok.

21 yaşının altındakilere içki satışı yok.

Eğer Amerika’ya gittiyseniz ve 21 yaşının altındaysanız kesinlikle içki almaya çalışmayın, boşuna başınızı derde sokmayın. Ama çok istiyorsanız 21 yaşından büyük birine aldırabilirsiniz.

2. Üzerinde Uyuşturucu Bulundurma

Üzerinde Uyuşturucu Bulundurma

Amerika’da ki en büyük suçlardan birisi üzerinde uyuşturucu bulundurmak. Zaten içmeyin ne işiniz var uyuşturucu ile ama yinede çok dikkat edilmesi gereken hususlardan birisi.

3. Sahte Çek Yazma

Sahte Çek Yazma

Amerika’ya seyahat için gidiyorsanız hiç dert etmeyin, ne işiniz var çekle vs. Bana da açma geldi ama neyse dikkat edin işte.

4. Kamuya Açık Alanlarda İçki İçmek ve Huzuru Kaçırmak

Kamuya Açık Alanlarda İçki İçmek ve Huzuru Kaçırmak

Türk’ün kanında vardır yüksek sesle konuşmak, tartışmak. ABD’de buna dikkat etmeniz lazım. Kamuya açık alanlarda içki içmenin cezası çok yüksek. Toplu yaşam alanlarında insanların huzurunu kaçırmakta oldukça ciddi bir suç.

5. Amerikan Polisi ile Tartışma ve Saygısızca Cevap Verme

Amerikan Polisi ile Tartışma ve Saygısızca Cevap Verme

Listedeki en tehlikeli madde bu diye biliriz. Ne yaparsanız yapın Amerikan polisi bir şey diyorsa yapın. Türkiye’den alışkanlık yapıp adamlara laf etmeyin. Kesinlikle saygısızlık yapmayın, adamların affı yok.

6. Kamu Malına Zarar Verme

Kamu Malına Zarar Verme

Kamu malına zarar vermek dünyanın her yerinde suçtur. Dikkat edilmesi gereken bir kural ve aile terbiyesidir.

7. Otostop Çekme

Otostop Çekme

Her ne kadar Amerikan filmlerinde otostopla gezen bir sürü insanı görsekte. Trafiğin yoğun olduğu bölgelerde otostop yapmak suç teşkil ediyor.

pomeranian boo fiyatları

Sevda Öztürk

1990 Antalya doğumluyum, magazin, sinema haberlerini yakından takip eder, onlar hakkında güncel haberler ve içerikler yayınlıyorum. Sozturk@gmail.com adresinden tarafıma ulaşabilirsiniz.

Sizin düşünceniz nedir?

Başa dön tuşu