Faydalı BilgilerListeler

Oyun Bağımlılığından Kurtulmanın 10 Yolu

1. Yeni İlgi Alanları Bulun

Oyun bağımlılığından kurtulmanız için vaktinizi başka alanlara yönlendirmeniz gerekiyor. Bu nedenle yeni ilgi alanları edinerek zamanınızı doğru bir şekilde kullanabilirsiniz.

2. Oyunu Silin ve Hesaplarınızı Engelleyin

Oyunu Silin ve Hesaplarınızı Engelleyin

Küçüklüğümüzde okuldan kaçıp oyun oynayarak zaman öldürdüğümüz oyun çeşitlerinden biri online oyunlardır. Bu tür oyunlar karakteri devamlı geliştirmeye odaklı olduğundan belki yıllarca uğraşarak son seviyeye gelmenizi sağlayacaktır. Böyle bir durum ile karşılaşmamak için oyunu bilgisayarınızdan kaldırın ve tüm oyun hesaplarınızı silin !

3. Arkadaşlarınızla Spora Başlayın

Saatlerce bilgisayarın başında oturarak fit kalmanız mümkün olmayacaktır. Seveceğiniz bir spora başlayarak arkadaşlarınızla gitmeniz sporu daha eğlenceli kılmakla birlikte arkadaşlarınız olacağından üşengeçlik yapma gibi bir durumla karşı karşıya kalmazsınız.

4. Hayatınıza Getireceği Katkıları Düşünün

Oyun bağımlılığı konusunda bazı önlemler almanızın sonucunda hayatınıza getireceği katkıları hiç düşündünüz mü? Daha fazla kendinize ve ailenize ayıracağınız vaktinizin olması. Ya da ileride hayatınızı değiştirebilecek okulda başarılı ortalamanız konusunda yükselmeler olabileceğini?

5. Öncelikle Kafanızda Bitirin

Oyun bağımlılığı ile ilgili çözümlerden birisi ise ilk olarak bu işi kafanızda bitirmeniz olacaktır. Kendi kendinize söz vererek bu durumdan kurtulacağınız ile ilgili kararlar verebilirsiniz.

6. Oyun İle İlgili Sohbetlerden Uzaklaşın

Oyunlar ile ilgili yapılan sohbetler engellediğiniz oyun hesaplarınızı veya sildiğiniz oyunları geri yüklemenize neden olabilir. Bu yüzden bu tür sohbet edilen yerlerden olabildiğince uzaklaşmaya çalışın.

7. Yeni Arkadaşlıklar Edinin

Yeni arkadaşlıklar veya sevgili edinmek sosyalleşmenin en büyük adımlarından biridir. Yeni arkadaşlıklar edinmeniz ve gezmeniz ilginizi farklı alana çekmekle beraber öz güven kazanmanızı sağlayacaktır.

8. Hobiler Edinin

Hobiler edinmek kimilerine göre mantıklı kimilerine göre mantıksız olsa’da çeşitli uğraşlar bulmak ve o yolda gitmek oyun bağımlılığı konusunda size yardımcı olacaktır.

9. Yeni Hedefler Belirleyin

Oyun bağımlılığından kurtuldunuz ya sonra? Önümüzdeki yıl taktir belgesi almak, fit bir vücuda ulaşabilmek gibi çeşitli hedefler belirlemeniz o hedefler doğrultusunda gitmenizde yardımcı olacaktır.

10. Evcil Hayvan Edinin

Küçük bir kedi veya köpek edinmek hayata bakış açınızı bile değiştirebilir. Size sadık bir hayvana sahip olmanın mutluluğu bir başkadır. Oyun bağımlılığı konusunda bu öneri yardımcı olabilir.

pomeranian boo fiyatları

Murat Dere

Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi İktisat Bölümünü bitirdikten sonra çeşitli alanlarda çalıştıktan sonra kendimi ekonomi ve siyaset konusunda geliştirdim. Bu konularda severek ve tarafsız olarak okuyuculara haberler paylaşmaya çalışıyorum. Tarafıma ulaşmak isterseniz Mdere@lafmacun.net mail adresine iletilerinizi yollayabilirsiniz.

Sizin düşünceniz nedir?

Başa dön tuşu