İlginç BilgilerListeler

90’lı Yıllarda Çocukluğunu Geçirenlerin Unutamayacağı 10 Şey

1. Sanal Bebekler

Sanal Bebekler

Beslediğimiz, uyuttuğumuz ve altlarını değiştirdiğimiz bizlere o dönemde çok büyük bir sorumluluk aşılayan sanal bebeklerimiz. Sanal bebek diye ciddiye almamazlık etmeyin, beslemeyi unuttuğumuz zaman ölüyorlardı. 90’larda çoçuk olmak konusunda sanal bebekler önde gelen oyuncaklarımız arasında yer alıyordu.

İlgili Makaleler

2. Telefon Kulübeleri

Telefon Kulübeleri

Eskiden cep telefonu mu vardı? Her okulun önünde bir tane telefon kulübesi olurdu. Tabi bir de onların jetonları. Acil durumlarda ailemize oradan ulaşırdık. Ne günlerdi…

3. Atariler

Atariler

Bilgisayar yokluğunu o zamanlar atariler sayesinde kapatıyorduk. Güzeldi çeşit çeşit oyun kasetlerini takıp farklı oyunlara dalmak. Tabi dersine çalıştıysan oynayabilirdin.

4. Film Şeritleri

Film Şeritleri

Dijital fotoğraf makinelerinin henüz piyasaya sürülmediği günlerde fotoğraf makinenizin sayıyla resim çektiği o zamanlar. Sonrası ise filmin fotoğrafçıya verilmesi ve resim olarak çıkartılması ile devam eden süreç.

5. Karbon Kağıtları

Karbon Kağıtları

90’ların ctrl+c ctrl+v si diyebiliriz. Özellikle harita ödevlerinde çok kullanılırdı. 90’larda çoçuk olmak ve karbon kağıtları kullanmak ikisi de birbirinden harika şeyler

6. Hugo ve Tolga Abi

Hugo ve Tolga Abi

Televizyondan çocuk yarışmasının keyfine vardığımız zamanlardan bir tanesi. Yanlış hatırlamıyorsam genellikle Pazar sabahları gösterimde olurdu. Arayıp hediye kazananları ise hep şanslı görmüşümdür.

7. Çoklu Renkli Kalemler

Çoklu Renkli Kalemler

Üşengeç bir insanın tüm renkli kalemleri tombul bir kaleme sığdırması ile piyasaya sürülen bir kalem ve tüm renkleri aynı anda kullanmaya çalışan bizler.

8. Şirinler

Şirinler

Şirinler ve bunun gibi birçok çizgi film. Çakmaktaşlar, Jetgiller. Hayal dünyamızı süsleyen birçok kurgu. Şirin görmek için iyi olduğumuz, uçan arabalara binmenin hayali ile uyuduğumuz günler.

9. Pazar Temizlikleri

Pazar Temizlikleri

Pazar banyoları da diyebiliriz. Tırnaklar kesilir, önlükler yıkanıp ütülenir ve asılır. Çanta hazırlanır ve tabi ki Pazar akşamı şahane Pazar izlenir.

10. Ressam Bob

Ressam Bob

Tabi Ressam abimizi unutmamak gerekiyor. Hep onun gibi resim yapmak istesem de hiçbir zaman yapamadım. “90’larda çoçuk olmak” konusunda unutamayacağımız şeylerden biri Ressam Bob oluyor.

pomeranian boo fiyatları

Murat Dere

Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi İktisat Bölümünü bitirdikten sonra çeşitli alanlarda çalıştıktan sonra kendimi ekonomi ve siyaset konusunda geliştirdim. Bu konularda severek ve tarafsız olarak okuyuculara haberler paylaşmaya çalışıyorum. Tarafıma ulaşmak isterseniz Mdere@lafmacun.net mail adresine iletilerinizi yollayabilirsiniz.

Sizin düşünceniz nedir?

Başa dön tuşu