Faydalı BilgilerListeler

Ortancalar Hakkında Bilgiler

Ortancaların 70-75 adet farklı çeşidi olduğunu biliyor muydunuz? Ortancalar, doğada güneşli ortamlarda ya da yaprakları dökülen ağaçların altında yetişirler. Ne kadar güneş görürlerse o kadar iyi çiçek verirler. Toprak ne kadar kireçliyse ortancalar pembe, beyaz, ne kadar asitliyse yani besince zenginse o kadar mavi, mor renkte açarlar.

2. Ortancanın Bakımı

Ortancanın Bakımı

Toprağınızın besinlerinin çiçeğiniz tarafından kullanılmasını istiyorsanız, toprakta pH değerlerine dikkat etmelisiniz. Mavi çiçekler için kullanacağınız gübrenin nitrojen ve potasyum alüminyum sülfat bakımından zengin ve sülfat bakımından fakir olması gerekmektedir. Eğer pembe çiçekli bir ortancanız var ise yılda iki defa pH’nızı yükseltmeniz gerekiyor. Bunun için asidi yüksek bir toprağınız var ise kireç ekleyebilirsiniz.
pomeranian boo fiyatları

Murat Dere

Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi İktisat Bölümünü bitirdikten sonra çeşitli alanlarda çalıştıktan sonra kendimi ekonomi ve siyaset konusunda geliştirdim. Bu konularda severek ve tarafsız olarak okuyuculara haberler paylaşmaya çalışıyorum. Tarafıma ulaşmak isterseniz Mdere@lafmacun.net mail adresine iletilerinizi yollayabilirsiniz.

Sizin düşünceniz nedir?

Başa dön tuşu