İlginç BilgilerListeler

20 Kiloton Nükleer Patlamaya Dayanabilen 17.5 Milyon Dolarlık Nükleer Sığınak

Malum dünya 3. Dünya Savaşı olur mu? Olursa bu nasıl bir savaş olur diye düşünürken akla gelen ilk şey nükleer bombalar. İşte bu konuda paranız varsa ölmeyeceğiniz çözüm var.

istanbul temizlik şirketi

Dünyada herkesin bir derdi vardır ya bazılarının derdi de olur da nükleer savaş çıkarsa bu savaştan nasıl sağ olarak kurtulurum düşüncesi. Özellikle bütün dünyaya kendini en güçlü olarak gösterme çabasında olan Abd’de bir çok kişi irili ufaklı kendi nükleer sığınağını yaptırmaktadır. Malum başta Kuzey Kore olmak üzere dünyanın bir çok ülkesi Abd’yi sevmemektedir. Bu da Abd’de yaşayan insanlarda ister istemez bir nükleer saldırı korkusu oluşturmaktadır

Sığınaklar yapılırken herkesin kendi bütçesine oranla irili ufaklı yapıları bulunuyor.Bu olayı fırsata çevirmek isteyen bir firmada da sadece çok az insanın sahip olabileceği türden sığınaklar yapmış. Yaptıkları bu sığınağa sizde sahip olmak istiyorsanız ortalama 17.5 Milyon $ gibi ufak bir ücret ödemeniz gerekiyor. Tabi bu parayı ödeyince sadece bir sığınak sahibi olmuyorsunuz. Sığınak sayesinde hayatta kalmayı başara bilirsiniz.

Açıkçası hayatınızı kurtarmaktan başka, 32 dönüm arazide kurulan ve 14.000’den fazla oturma alanını kapsayan nükleer sığınak, 1 metre kalınlığında duvarlar, hava emiş sistemi, hemşire odası, dekontaminasyon duşları ve 100.000 $ değerinde bir CCTV sistemi ve 20 kilotonluk bir nükleer patlamaya da dayanabilir.

1969 Soğuk Savaş sırasında inşa edilen sığınak 2012’de tamamen yenilenmiştir ve şimdi her biri bir mutfak, yemek alanı, iki yatak odası, bir oturma odası ve bir banyo içeren dört geniş daire içermektedir. Kiminle yaşamayı seçtiğinize dikkat etmeniz iyi olur, çünkü orada çok uzun süre kalabilirsiniz…

1. Sığınak derken sıradan sığınaklarla karıştırmayın.

Sığınak derken sıradan sığınaklarla karıştırmayın.

2. Bu sığınak 1 metre kalınlığında duvarlara, hava emiş sistemine, hemşire odasına, dekontaminasyon duşlarına ve 100.000 $ değerinde bir CCTV sistemine sahiptir.

Bu sığınak 1 metre kalınlığında duvarlara, hava emiş sistemine, hemşire odasına, dekontaminasyon duşlarına ve 100.000 $ değerinde bir CCTV sistemine sahiptir.

3. 20 kilotonluk bir nükleer patlamaya dayanabilir

20 kilotonluk bir nükleer patlamaya dayanabilir

4. 32 dönüm arazi üzerinde kurulu ve bunker, 14.000’den fazla oturma alanına sahip.

32 dönüm arazi üzerinde kurulu ve bunker, 14.000'den fazla oturma alanına sahip.

5. Dönüştürülen eski ABD ordu üssü 1969 yılında inşa edildi ve 2012’de tamamen yenilenmiştir.

Dönüştürülen eski ABD ordu üssü 1969 yılında inşa edildi ve 2012'de tamamen yenilenmiştir.

6. Her biri içerisinde bir mutfak, yemek alanı, iki yatak odası, bir oturma odası ve bir banyo içeren dört daire içeriyor

Her biri içerisinde bir mutfak, yemek alanı, iki yatak odası, bir oturma odası ve bir banyo içeren dört daire içeriyor

7. Tek sorun, bu sığınağın maliyeti 17.5 milyon dolar

Tek sorun, bu sığınağın maliyeti 17.5 milyon dolar

8. Yine de, bir nükleer savaştan sağ kurtulmak için ödeyeceğiniz küçük bir fiyat! Tabi paranız varsa. 🙂

Yine de, bir nükleer savaştan sağ kurtulmak için ödeyeceğiniz küçük bir fiyat! Tabi paranız varsa. :)

İlginiz Çekebilir

Murat Dere

Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi İktisat Bölümünü bitirdikten sonra çeşitli alanlarda çalıştıktan sonra kendimi ekonomi ve siyaset konusunda geliştirdim. Bu konularda severek ve tarafsız olarak okuyuculara haberler paylaşmaya çalışıyorum.

Bir Yorum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu