HaberlerListelerSpor

Manisaspor kupaları haciz nedeniyle kasaba satıldı

Son dönemlerde maddi sıkıntılar altında ezilen Manisaspor takımının kazanmış olduğu kupalar bir alacaklının borçlarının ödenmesi için açık arttırma yoluyla satışa çıktı. Açık artırma sonucunda da kupalar, 59.450 liraya bir kasaba satıldı.

Kulüp Başkanı Bülent Baygeldi: “Kupaları ne yapacak çok merak ediyoruz. Evine koyup ‘ben bu kupaları kazandım’ mı diyecek” sözlerinde bulundu.

Şuanda TFF 2. ligde oynayan Manisaspor’un bir alt lige düşmesi kesinleşmiş durumda. Durumların iyice kötüye gittiği takıma ait kupalar haciz nedeniyle açık arttırmada 59.450 liraya alıcı buldu.

Kulübün geçtiğimiz senelerde Manisa’da et ürünleri aldığı kasaba olan 161 bin liralık borcu nedeniyle eylül ayında haczedilen 22 kupa için Şehzadeler ilçesindeki yediemin deposunda açık arttırma yapıldı.

Yapılan açık artırmaya tek alıcı olarak katılan alacaklı kasap Ahmet Kibar, 10 dakika süren ihalede icra dairesi bilirkişi heyetince 59 bin 450 liralık kıymet takdiri yapılan ve aralarında kulübün 2005 yılında 1. Lig’den ilk kez Süper Lig’e çıktığında aldığı ikincilik kupası ve 2009 yılında Süper Lig’e döndüğünde aldığı şampiyonluk kupasının da yer aldığı toplam 22 kupayı, 59 bin 450 liraya satın aldı.

Takıma ait kupaları alan kasaptan kulübe iddia edildiği kadar et alınmadığını öne süren Başkan Baygeldi, “2 ayda 5 ton et verdiğini söylüyor. Böyle bir şey mümkün olabilir mi? 130 bin lira eder bu. Kışlaya götürsen bu kadar et yenilmez.” sözlerinde bulundu.

pomeranian boo fiyatları

Serap Yılmaz

2010 yılında haber sitelerinde editörlük kariyerine başladım ve zamanla yolum Lafmacun.Net ile kesişti. Magazin ve ünlüleri yakından takip eden yazar, Türkiye ve dünya gündeminde yaşanan magazinsel olayları Lafmacun.net okurlarına aktarıyor. Bana ulaşmak için: Syilmaz@lafmacun.net adresine mail atabilirsiniz.

Sizin düşünceniz nedir?

Başa dön tuşu