HaberlerTürkiye

Elazığ’ın Sivrice ilçesinde 5.2 büyüklüğünde deprem meydana geldi

Son dönemlerde beşik gibi sallanan Türkiye’de bir deprem haberi de Elazığ’dan geldi. Son dakika bilgisi olarak aktarılan haberde henüz bölgede ne denli bir hasar meydana geldi ise belirtilmiş değil. Bu yüzden AFAD ekipleri ve ilçede görevli kişiler araştırmalara başlamış durumda.

AFAD yetkililerince internet siteleri üzerinden açıklanan karara göre bugün saat 20.31 sularında Elazığ’ın Sivrice ilçesinde 5.2 büyüklüğünde bir deprem meydana geldi.

Yerin 9.4 km altında meydana gelen deprem şehirde birçok kişi tarafından hissedildi. Şehrin yanı sıra civar il ve ilçelerden de yine depremin hissedildiği yönünde duyumlar gelmektedir.

Türk Kızılay Genel Başkanı Kerem Kınık, Twitter’dan yaptığı paylaşımda, “Ekiplerimiz bölgeye intikal etmiştir.” sözlerine yer verdi.

Afet ve Acil Durum Yönetimi (AFAD) Başkanı Mehmet Güllüoğlu bölgede yaşanan deprem olayı ile alakalı olarak “Hissedilen şehirler ve köylerle irtibata geçtik. Gelişmeleri takip ediyoruz.” açıklamasını yaptı.

Ayrıca Güllüoğlu, Twitter’dan yaptığı gönderide, “Elazığ’da ilk belirlemelere göre 5,2 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Hissedilen şehirler ve köylerle irtibata geçtik. Gelişmeleri takip ediyoruz. Geçmiş olsun.” sözlerine yer verdi.

Özellikle binaların üst katlarında yaşayan kişiler depremi daha şiddetli hissettiği için birçok kişi sokaklara dökülmüş durumda. Artçı sarsıntıların da geçmesinin ardından kişilerin tekrar evlerine dönmesi bekleniyor.

pomeranian boo fiyatları

Serap Yılmaz

2010 yılında haber sitelerinde editörlük kariyerine başladım ve zamanla yolum Lafmacun.Net ile kesişti. Magazin ve ünlüleri yakından takip eden yazar, Türkiye ve dünya gündeminde yaşanan magazinsel olayları Lafmacun.net okurlarına aktarıyor. Bana ulaşmak için: Syilmaz@lafmacun.net adresine mail atabilirsiniz.

Sizin düşünceniz nedir?

Başa dön tuşu