HaberlerTürkiye

TKP’li Belediye Başkanı Mehmet Maçoğlu yarın mazbatasını teslim alacak

Kısa bir süre önce yapılan açıklamaya göre güvenlik gerekçesiyle TKP’li aday Fatih Mehmet Maçoğlu’nun mazbata teslim işlemlerinde biraz gecikme olacağı açıklanmıştı. Ancak yetkililer herhangi bir güvenlik ihlali olmadığı gerekçesiyle 5 Nisan Cuma günü, yani yarın Mehmet Maçoğlu’na mazbatasının teslim edileceği belirtildi. Buna göre TKP’li Mehmet Maçoğlu, yarın Tunceli’de Belediye Başkanlığı görevine başlayabilecek.

Tunceli Merkez İlçe Seçim Kurulu’ndan Açıklama Geldi

Tunceli Merkez İlçe Seçim Kurulu’ndan Perşembe günü yapılan açıklamada, “31 Mart 2019 tarihinde yapılan Mahalli İdareler Genel Seçimlerinde Tunceli Belediye Başkanı olarak seçilen Fatih Mehmet Maçoğlu’nun mazbatası hazırlanarak 05.04.2019 tarihinde ilgiliye teslim edilecektir” denildi.

Mehmet Maçoğlu ertelenen mazbata teslim işlemleri için şu sözlerde bulunmuştu: 

“Dün yapmış olduğumuz görüşmede İlçe Seçim Kurulu Başkanı’nın bize vermiş olduğu tarih ve saate uyarak bugün saat 09.30- 10.00 arası mazbatayı alabileceğimiz söylendi. Bugün belirtilen saatte İlçe Seçim Kurulu’na gittiğimizde önce çalışanların yanına gittim, konuştum. Oradakiler ‘Seçim Kurulu Başkanımız bize talimat verirse, mazbatayı size verebiliriz’ dediler. Daha sonra Merkez İlçe Seçim Kurulu Başkanı ile görüşme yaptık. Seçim Kurulu Başkanı’nın bize yaptığı açıklama aynen şöyle; birincisi bir güvenlik nedeninden kaynaklı, ikincisi de personel eksikliğinden kaynaklı mazbatanın bugün veremeyeceğini, yarın sabah 09.30’da ancak verebileceğini söyledi. Bu ikinci bir erteleme oldu. Dün ve bugünkü erteleme.”

31 Mart’ta yapılan yerel seçimlerde Mehmet Maçoğlu Tunceli’deki seçim yarışında %32,77 oy oranıyla birinci gelmişti. 

pomeranian boo fiyatları

Serap Yılmaz

2010 yılında haber sitelerinde editörlük kariyerine başladım ve zamanla yolum Lafmacun.Net ile kesişti. Magazin ve ünlüleri yakından takip eden yazar, Türkiye ve dünya gündeminde yaşanan magazinsel olayları Lafmacun.net okurlarına aktarıyor. Bana ulaşmak için: Syilmaz@lafmacun.net adresine mail atabilirsiniz.

Sizin düşünceniz nedir?

Başa dön tuşu