Haberler

Kırmızı Bültenle Aranan Terörist Başı Salih Müslim Prag’ta Yakalandı

Hakkında Türkiye’de açılmış olan 4 adet ceza dosyası bulunan, PKK/PYD eski eş başkanlarından Salih Müslim, Çekya’nın başkenti Prag’da bir otelde görüntülenmiş ve daha sonra yakalanmıştı. Yakalandı bilgisi bütün haber kanallarda son dakika olarak geçildi.

Kırmızı bültenle aranan Müslüm hakkında açılmış olan dava dosyaları Dışişleri Bakanlığı tarafından Çekya’ya gönderilerek terör örgütü liderinin Türkiye’ye iadesi istenecek.  Hakkındaki suçlamalardan bazıları Nitelikli kasten öldürmek ve bu suça teşebbüs etmek, Devletin birliğini ve ülke bütünlüğünü bozma, Terör örgülü üyeliği.

PEKİ SALİH MÜSLİM KİMDİR?

Doğma büyüme Suriyeli olan Salih Müslim, 1951 yılında Halep’te dünyaya geldi. Kürt bir alenin çocuğu olan Müslim, 1970 – 1977 yıllarında İstanbul’da yaşadı ve bu süre içerisinde üniversite eğitimini de tamamladı.  Mühendislik fakültesinden mezun olan  Salim Müslim, 1998 senesinde aktif siyasete ilk tadımını atarak Suriye Kürdistan Demokrat Partisi‘ne üye oldu. 

Şimdilerde ise Suriye Demokratik Birlik Partisi‘nin lideri olan Salih Müslim, hain faaliyetlerine terör örgütü PYD bayrağı altında devam etti.  2013 yılında Telabyad’da çıkan bir çatışmada oğlu Şervar Müslim hayatını kaybetmişti.

pomeranian boo fiyatları

Ömer Gül

Kocaeli Üniversitesi Halkla ilişkiler bölümünden mezunum. Türkiye genelinde yaşanan olayları takip ederim, aynı zamanda teknolojik gelişmeler ve magazin dünyasıyla ilgili konularda yazmayı da seviyorum. Tarafıma Ogul@gmail.com mail adresimden ulaşabilirsiniz.

Sizin düşünceniz nedir?

Başa dön tuşu