Hayvanlar AlemiKomik

Kedilerin Salatalıktan Neden Korktuğunu Biliyor musunuz?

istanbul temizlik şirketi

Sahibinin yere koyduğu salatalığı aniden fark ettikten sonra kedilerin verdiği tepkileri gösteren videolar büyük ihtimal sizi de güldürmüştür.

Peki, kedilerin salatalıktan korkmasının nedeni nedir?

Korkuya neden olan aslında salatalık değildir.Kedilerin arkasına salatalık bıraktığınızda ve bunu aniden gördüklerinde refleksleri gereği ani bir hareket yaparlar. Amaçları aslında tehlikeden bir an önce uzaklaşmaktır. Bu hareketleri içgüdüsel olarak yaparlar. Kedilerin yaratılışta çevik ve güçlü reflekse sahip olmaları bu davranışı tetikler.

Kediler salatalık, kabak, muz gibi nesneleri cepheden gördüklerinde bu tepkiyi vermezler ve korkmazlar.

kediler salatadan korkar mı

Fakat göz ucuyla aniden fark ettiklerinde korkmalarının asıl nedeni gördükleri nesneyi tehlikeli olabilecek bir hayvan olma olasılığı olarak değerlendirmeleridir. Bir diğer sebebi ise kedilerin çok dikkatli olmalarıdır. Kediler, insan duyu organlarının hissedemediği birçok sesi ve hareketli cismi rahatlıkla fark edebilirler.

Tabi her kedi korkar diye bir kural yok, bazen de korkmazlar… bu daha çok sizin ne kadar sessizce ona tuzak kurma yeteneğinizin olduğu ile alakalı ?

İlginiz Çekebilir

Martin Luther King

Martin Luther King, Jr., Afrikalı-Amerikalı Baptist papaz ve Amerikan yurttaş hakları hareketi önderi. Dünya genelinde şiddet karşıtı ve ırksal eşitlik görüşleriyle tanınmaktadır ve 1964 yılında Nobel Barış Ödülü'nü kazanmıştır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu