Haberler

iPhone 11, Note 10 ile aynı OLED ekranı kullanabilir

Eylül ayında tanıtılması beklenen yeni iPhone modeli iPhone 11 ile ilgili söylentiler çıkmaya devam ediyor. Son çıkan bilgilere göre iPhone 11 modelinde geçtiğimiz günlerde tanıtılan Note 10 ile aynı OLED ekran kullanılacak.

Dünyanın en iyi ekran üreticilerinden birisi olan Samsung, geçtiğimiz günlerde tanıttığı Note 10’da kullandığı OLED ekran ile teknoloji takipçileri ve yorumcularından tam puan almayı başarmıştı. Son çıkan haberlere  göre ise Apple, Eylül ayında tanıtacağı iPhone 11 modelinde Samsung Note 10‘da kullanılan ekranın aynısını kullanacağı iddia edildi.

NOTE 10 ile iPhone 11 aynı kalitede ekrana sahip olacak

Güney Kore merkezli bir şirketin yayınlandığı raporlar doğrultusunda, Apple firması Eylül ayında tanıtılacak iPhone 11 modelinde şuan piyasadaki en iyi ekran olarak lanse edilen Samsung Galaxy Note 10‘da kullanılan OLED ekranı kullanacak. Daha önceki modellerinde kullandığı ekranlarda rakiplerinden farklılıklar gösteren Apple, aldığı ekranlarda bir takım değişiklikler yapıyordu, fakat bu yıl bu kararından vazgeçerek Note 10 ile aynı OLED ekranı kullanacak gibi gözüküyor.
iphone 11, note 10 ekranı kullanılacak
[irp]
Apple veya Samsung tarafından konuyla ilgili bir açıklama yapılmazken Eylül ayında işin gerçeğinin ortaya çıkacağı kesin. Apple tarafından alınan bu kararın ise artan üretim maliyetleri olduğu söyleniyor. Daha önceleri farklı parçaları bir araya getirerek kendi ekranlarını oluşturan Apple bunun üretime ek maliyet oluşturduğunu belirtmişti. İki firma da aynı ekranları kullandığı takdirde iki model arasında kıyaslama yapmak çok daha kolay olacak.
Eylül ayını bekleyip Apple’ın bu kararla iyimi yoksa kötümü yaptığını göreceğiz.

pomeranian boo fiyatları

Serkan Kara

27 Yaşındayım ve Ankara'da yaşıyorum. ODTÜ Bilgisayar Mühendisliği bölümünden mezun oldum, genelde takip ettiğim konularda ki fikirlerimi burada yazılarımla sizlere aktarmaya çalışıyorum. Bana ulaşmak isterseniz mail adresim: Skara@lafmacun.net

Sizin düşünceniz nedir?

Başa dön tuşu