Haberler

İstanbul’da Oturanların Kesinlikle Kullanması Gereken 5 Uygulama

İstanbulda ikamet edenlerin hayatını kolaylaştıracak uygulamalar..

İstanbul’da yaşayanların hayatını bir nebze de olsa kolaylaştıran 5 uygulamayı sizin için araştırdık.

İlgili Makaleler

Getir! Getir de getirelim

Getir

Getir de getirelim sloganıyla yola çıkan Getir uygulaması,kişisel bakım,yiyecek,içecek,ev bakımı,kedi köpek maması gibi ürünleri 7/24 kapınıza kadar getiriyor.Bu işlemler için servis ücreti almadığı gibi şuanlık kampanyayla %30 şekilde indirimli de geliyor.(Örneğin:bakkalda 7 Tl’ye satılan 4’lü selpak getir’de 5.50 ve bu fiyat üzerinden %30 indirimle 3.85’e alabiliyorsunuz!neredeyse yarısı..).Bitaksi’nin kurusucu Nazım Salur tarafından kurulan Getir,Avrupa yakasında hizmet veriyor fakat kuryelerden aldığımız bilgiye göre çok kısa bir süre içerisinde Anadolu yakasıda hizmete giriyor.Siparişinizi verdiğiniz anda aynı Bitaksi’de taksinizin gelişini görebildiğiniz gibi,burada da kuryenin gelişini izleyebiliyorsunuz.Ödemeyi siparişi verirken direkt olarak kredi kartınızdan yapıyorsunuz.Kurye size özel kumaşlı Getir poşetiyle ürününüzü getiriyor.İleride daha çok ürün ekleyerek daha çok kişiye ulaşacağını düşünüyorum.

Bitaksi! Cebindeki Taksi

Bitaksi

Bitaksi uygulaması,konumunuzu kullanıp o an olduğunuz yere en yakındaki Bitaksi üyesi taksiyi çağırmanıza yarayan bir uygulama.Taksi bulmakta sıkıntı çekildiğinde Bitaksi’yi kullanmak İstanbuldaki pek çok insanın yaşamını rahatlatıyor.Bulunduğunuz yere taksinizi çağırıyorsunuz,ödemeyi yolculuk bitimi ister nakit,ister kredi kartı,ister BKM Express,istersenizde Paypal aracılığıyla ödeyebiliyorsunuz.Dilerseniz taksiciye bahşiş vermenizde mümkün.Tüm sürücülerin kayıtları Bitaksi sisteminde olduğu için olası bir kötü durum yaşama sıkıntısıda ortadan kalkıyor ve özellikle akşamları taksiye binmekten çekinen bayanlar için daha cazip bir uygulama haline geldiği kulağıma gelen bilgiler arasında.

[irp]

Kapgel!

Kapgel

Mantık olarak çalışmasına baktığınızda Getir uygulamasına benzese de Kapgel’in farkı eve servisi olmayan ürünleri evinize getirmesi.Örneğin eve servisi olmayan Midpointten yemek istediğiniz takdirde kapıp getiriyorlar!Servis ücreti olarak 4,99 tl gibi bir ücret alıyorlar ve market alışverişinden tatlı siparişine,giyim alışverişinden manav alışverişine,şarj aletine kadar istediğiniz her çeşit ürünü sizin için kapıp getiriyorlar!İstanbul Avrupa yakasında 09:00 – 21:00 ve Anadolu yakasında 10:00 – 22:00 saatleri arasında hizmet vermekteler.

İBB Trafik

İBB Trafik

Bu uygulama özellikle araç sahipleri için can alıcı bir durumda alıyor çünkü günün her saati İstanbul’un neresinde trafik ve neresi açık görebiliyorsunuz.Eğer renkler yeşil ise yol açık anlamına geliyor,sarı ise biraz trafik var demek oluyor fakat renkler kırmızı olmuş ise trafik kilit demek!Anlık verilerle güncellenen İBB Trafik uygulamasını dışarıya çıkmadan inceleyerek olası bir trafiğin içerisine düşmemeniz mümkün!

Zomato!

zomato

Dünya devi Zomato firması tarafından satın alınan Mekanist uygulaması(yemekle ilgisi olanlar iyi bilir)İstanbuldaki her restoranın,cafenin,balıkçının bilgilerini sizinle paylaşıyor.Mekana gidenlerin o mekanla ilgili yorum attığı ve bu sayede puanlama sistemiyle Foodie olarak anıldığı bir sistemde mevcut.Bir restorana gitmeden önce,o restoran hakkında hiçbir fikriniz yoksa,Zomato’dan o restorana dair gelen yorumlara bakabilir,restoranın menüsüne ve restoranla ilgili pek çok fotoğrafa(yemek,manzara vs.) bakabilir,ve gitmeden ne kadar hesap ödeyeceğinizden tutun,ne yiyeceğinize dair fikir sahibi olabilirsiniz.Ayrıca Zomato,yeni üyelerine sürprizler yaparak belirli aktivitelere çağırıyor.

pomeranian boo fiyatları

Murat Dere

Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi İktisat Bölümünü bitirdikten sonra çeşitli alanlarda çalıştıktan sonra kendimi ekonomi ve siyaset konusunda geliştirdim. Bu konularda severek ve tarafsız olarak okuyuculara haberler paylaşmaya çalışıyorum. Tarafıma ulaşmak isterseniz Mdere@lafmacun.net mail adresine iletilerinizi yollayabilirsiniz.

Bir Yorum

  1. Bitaksi gerçekten bir nimet. Yazıda da bahsedildigi gibi gerek fatura özelliği gerek yolculuğunuzun, bindiğiniz taksinin, sürücünün ve varış noktanizin kayıt altina almasiyla seyehat güvenliğinizi maksimuma çıkartıyor.

Sizin düşünceniz nedir?

Başa dön tuşu